"coś" usuwa filmy zapisane w .mkv i H.264/MPEG-4 AVC

Witam! Mam identyczny problem, do tej pory myślałem, że to jakiś problem z odtwarzaczem, kilka razy zdażyło mi się, że nie mogłem przewinąć filmu, ale dziś spostrzegłem, że plik zamiast 4,5Gb waży zaledwie 371mb… Tu pytanie do Landrynexa wyłączałeś może komputer za pomocą opcji “wyłącz po filmie”? I mógłbyś jeszcze napisać z jakim tytułami miałeś ten problem ja na pewno z Limitless.2011.UNRATED.720p.BluRay.DTS.x264-MHD, Source.Code.REPACK.720p.Bluray.x264-MHD, The.Adjustment.Bureau.2011.720p.BluRay.x264-SiNNERS i Paul.2011.EXTENDED.720p.BluRay.X264-AVCHD, czy nie są to przypadkiem te same tytuły? Co ciekawe z tydzień temu formatowałem kompa i problem pojawia się nadal, załączam linki do logów z OTL:

http://wklej.to/MJlhH

http://wklej.to/pHCRG

yeticns , ja często używam opcji wyłącz po filmie i nigdy nie zauważyłem u siebie takich objawów więc raczej nie jest to przyczyną.

W twoim logu widzę coś co wygląda ewidentnie podejrzanie i według tego co piszą w sieci najprawdopodobniej jest to wirus:

Kolejne podejrzane:

Wygląda na to że zainstalowałeś sobie fałszywego kodeka który okazał się być wirusem.

Skrypt usuwania niech przygotuje ktoś bardziej obeznany z OTL.

Uruchom OTL -> w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

Klikasz Wykonaj skrypt. Dajesz log z usuwania + nowe logi z OTL.

kominekl , człowieku, czy ty zwariowałeś??

To co każesz usuwać to nie wirusy ani toolbary tylko normalne użyteczne rozszerzenia dla firefoxa i to zatwierdzone oficjalnie przez mozilla.org (pierwsze trzy to “Easy Youtube Video Downloader”, “AdBlock Plus” oraz, zalecany przez ALLPlayera “IplexToALLPlayer”) !!

A ALLUpdate tylko szybko sprawdza czy jest nowy ALLPlayer i się wyłącza więc nie zajmuje pamięci, a jeśli komuś przeszkadza to można go bezpiecznie wyłączyć tym programem: http://atune.ocom.pl/

Radzę ci najpierw nauczyć się korzystać z google i sprawdzać co jest co zanim zaczniesz dawać rady…

O k**wa, co do wpisów z pluginów przeglądarki się zgadzam. Zapewne to wina moich problemów z Shift`em. No ale to mnie nie tłumaczy. Przepraszam autora tematu za ten błąd. Skrypt został już poprawiony. Co do AllUpdate to jego automatyczne aktualizacje są niepotrzebne i zanieczyszczają system.

Nie rozumiem w jaki niby sposób to zanieczyszcza skoro nic nie psuje, nic samo nie pobiera, nie wysyła żadnych danych ani nie wyświetla żadnych reklam tylko informuje jak pojawi się nowa wersja a jak nie ma nowszej lub nie ma połączenia z netem samo się wyłącza…

Do "yeticns " Wiec tak filmy usuwały mi sie po restarcje kompa wiec Twoja teoria na temat opcji “wyłacz komputer po zakończeniu otwarzania”

jest całkiem możliwa :slight_smile: bo na to samo w sumie u mnie wychodzi :wink:

Jesli chodzi o filmy to Potwierdzam Paula innych nie miałem .

Teraz obserwuje co sie dzieje z nowo ściągniętymi filmami .A co do specjalistów od tego programu OTL - to która cześć tych txt wam skopiować ??

Nie ma jakiegoś programu co sam wykrywa i usuwa tego typu syfy ??? ala fałszywe kodeki>???

landrynex , są różne programy ae nie wszystko da się wykryć automatem dlatego powstały programy typu otl.

Jak już zrobiłeś skan otl to kompletne logi wrzuć na http://wklej.org/ i daj nam linki.

Pamiętaj żeby nic z logów nie kasować bo możemy przeoczyć coś istotnego.

Dzięki wielkie za pomoc :smiley: , log z usuwania http://wklej.to/PXUjH i nowe logi z OTL http://wklej.to/PlpkU oraz http://wklej.to/LVyKQ. Ściągam też coś w x264 aktualnie także też będę obserwował co się dzieje z tymi plikami, ale tym razem przezornie zrobię kopie zapasową :D, a teoria z “wyłącz po filmie” jest o tyle prawdopodobna, że tego “Paula”, który znikną zarówno mi jak i Landrynexowi wcześniej kilkakrotnie przeglądałem i nie znikną, a gdy zdecydowałem się w końcu obejrzeć, włączając przy tym jak zawsze opcje “wyłącz po filmie” na następny dzień było 4GB mniej… Co ciekawe tego co zostało Allpalyer nie wykrywa jako “zbiór uszkodzony” tylko startuje normalnie, ale trwa np. 7min

yeticns , wina po stronie ALLPlayera wydaje mi się tu mało prawdopodobna ale żeby to sprawdzić zrób kopię ustawień tym programem (przycisk save settings to file), wrzuć na jakiś serwer i daj linka to sprawdzę czy ustawienia masz dobre.

do yeticns - nie używałem opcji WYŁACZ PO FILMIE … ale powiem Ci że film skracał mi sie nie odrazu tylko po ponownym uruchomieniu systemu :confused:

do równie drogiego kominekl-a ![-o<

http://wklej.to/MJlhH

http://wklej.to/pHCRG

Dodane 23.07.2011 (So) 18:32

fd

Dodane 23.07.2011 (So) 18:33

sddsdsdssdds

A co w nich nie tak?

Borys123 , przyjrzyj się, na poprzedniej stronie wątku są te same linki do tych samych logów wrzucone przez kogoś innego…

yeticns wrzucił taki log. Landrynex, jeśli chcesz mojej pomocy zgłoś się prywatnie, bo na tym forum juz nie uczestnicze.

kominekl , to są dokładnie te same logi do których już dałeś skrypt czyszczenia i nawet te same linki do logów, skoro landrynex zamiast dać swoje logi wrzucił cudze to równie dobrze mógł już zastosować skrypt czyszczenia który do nich dałeś…

Może będzie chciał podać swoje własne logi… .

Nie da się ukryć, ze to są rzeczywiście wrzucone przeze mnie logi… Ich czyszczenie niestety nie przyniosło efektu, pliki nadal znikają. Po obejrzeniu około godziny filmu wyłączyłem tym razem ręcznie, a nie przy użyciu opcji “wyłącz po filmie” ręcznie Allpalyera i plik znikną “na moich oczach”, znowu zostało 371mb, przeglądanie filmu nie daje takiego efektu, chyba musi pochodzić chwilę. Co do ustawień Allpalyera to mam standardowe, nic nie zmieniałem, ma ktoś koncepcje co z tym począć??

yeticns , nie wiem jeszcze co to powoduje ale raczej nie jest to ALLPlayer.

Mam za to pewną teorię: coś usuwa ci otwierane pliki jednak dopóki film jest otwarty w ALLPlayerze jest on blokowany (tak działa ALLPlayer aby nie było sytuacji że w trakcie oglądania filmu coś skasuje plik i spowoduje błąd programu) dlatego plik jest ucinany dopiero po wyłączeniu ALLplayera.

Wyślij mi ten plik z ustawieniami o który prosiłem (najlepiej wygenerowany tuż po tym jak film został ucięty) oraz opisz dokładnie w szczegółach krok po kroku co robisz od odpalenia windowsa do momentu ucięcia filmu (może któryś szczegół mnie naprowadzi) - bez tego nie ruszymy…

Plik z ustawieniami ALLplayer’a http://www.megaupload.com/?d=H0CM4322, jak coś zniknie zrobię nowy i wrzucę ponownie, póki co odpaliłem “Paula” w tle także jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to niebawem :slight_smile: . Po włączeniu komputera, a przed zniknięciem pliku zazwyczaj nie robię dosłownie nic, mam 2 komputery problem generalnie dotyczy laptopa, którego włączam głównie wieczorem w celu obejrzenia czegoś “na sen”, wcześnie ewentualnie kopiuje coś z drugiego kompa przy użyciu pendrivea, aktualizuje się Avast jeszcze (Wi-Fi) z tego co mi przychodzi do głowy. Nic nie ściągam na owy komputer, nie gram na nim nawet, oczywiście przeglądanie internetu wchodzi w grę, ale to nie przed włączaniem plików MKV, które znikają. Być może na komputerze stacjonarnym też tak się dzieje, ale tam z kolei nie zdarza mi się oglądać filmów także tego nie zaobserwowałem. Dałem pochodzić 25 minut ALLplayer’owi, zamknąłem i oczywiście “Paul” znowu znikną :? , ponownie zapisane ustawienia http://www.megaupload.com/?d=VHTXR71N, dzięki scripter1 za zaangażowanie w próby rozwiązania mojego problemu.