Coś usuwa plik w Win11

Witam
Jakoś od miesiąca mam Windows 11 Pro na pokładzie i mniej więcej od tego czasu ginie mi z folderu jeden plik, dokładnie trainer do gry. Mam Arcabit ale to nie to bo sprawdzałem w historii i w kwarantannie, defender jest wyłączony, innych programów zabezpieczających nie mam. Co to może być?

Trainer??? Co ty, pieścisz?
No nic dziwnego, że to znika, przecież to syf jest.

ok, powiedzmy że jest projekt banera promującego zdrową żywność

Baner do gry promujący zdrową żywność?

Na multi wyświetla się chociaż innym graczom?


Jak się da to przepisz go na Cheat Engine bez kompilowania do osobnego exe z jakimś GUI do maskowania dziwnych wartości pamięci gry.

Możesz spróbować dodać folder i pliki w nim do zaufanych Arcabit.

Trainer jest podobny do wirusa,ingeruje w kod gry.Arcabit go usuwa.Możesz czasowo wyłączać antywirusa.

Takie rzeczy usuwa antywirus wbudowany w Windows. Może działa równolegle z antywirusem, który doinstalowałeś. Sprawdź w Ustawieniach. Tam też znajdziesz dziennik z akcjami antywirusa. Swoją drogą do Windows 10/11 nie poleca się instalowania dodatkowych programów antywirusowych, chyba że są jakieś specjalne potrzeby.

Zobacz czy masz włączony Windows 11: Jak włączyć lub wyłączyć Zabezpieczenia Windows - Acer Community

Ja mam Avast’a i jest wszystko dobrze. :smiley:
Co do trainer’a, to ja bym to wywalił i zapomniał o tym. @mag1cman

No tak ale dla osób na przykład mniej obeznanych technicznie takich zwykłych użytkowników, to dodatkowy antywirus może przysporzyć problemów, które będą dla nich trudniejsze do zdiagnozowania. Tak czy inaczej sprawa czy instalować antywirus czy nie to temat rzeka, raczej nie ogarnę go w jednym prostym wpisie :wink:

Defender jest wyłączony na bank, pisałem ponadto, że Arcabit nie usunoł, sprawdziłem zarówno historię jak i kwarantannę

Fakt, pisałeś. W takim razie nie mam pojęcia.

Jeśli gra jest online, to możliwe, że producent dodał coś, co usuwa pliki nieautoryzowane. Niektórzy producenci tak robią, inni dają bana, a inni wprowadzają utrudnienia do gry, które odpalają w przypadku wykrycia czegoś nietypowego.

Zgadzam się. Ja bym nie kombinował z trainerami itp. Rzeczami jeśli to jest gra online. Jaka to w ogóle gra?

C&C Generals Zero Hour, staruszka strategia:)