Coś w PC odcina internet na chwile lub dłużej i zmniejsza transfer

W czym może być problem. Na danym PC mam wifi i karte sieciową do odbioru sygnału. Problem nieraz jest taki że przykładowo gdy podepnę dysk zewnętrzny i będę chciał coś przekopiować 30 giga i więcej, nie os razu, tylko załóżmy ze po 2 3 minutach kopiowania/przegrywania internet traci łączność lub transfer schodzi do zera, ale kopioje sie dalej. Lub w drugą stronę ze spowalnia kopiowanie do maximum ake internet działa. Po odłączeniu dysku problem po chwili znika. Teraz zauważyłem ze coś podobnego dzieje sie po podłączeniu PC do TV po Hdmi. Co jakiś czas internet traci łączności, chwile nie ma, i za chwile sie naprawia.

W czym rzecz :frowning:

Witaj

Napisz jaka to karta sieciowa i WiFi
Jak płyta główna

To wygląda jakby brakowało napięcia i system rozdzielał zasilanie pomiędzy wszystkie urządzenia

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Asus maximus VIII i karta sieciowa tplinka w pcie wpinany. Zasilacz 650w modularny gold plus, nazwy zapomniałem.

Dziękuję

Odszukaj kartę sieciową w Menedżerze Urządzeń
Na moim przykładzie odnajdź ustawienie wskazane strzałką i je odznacz, kliknij OK

Potem to samo zrób z urządzeniem pamięci masowej USB, które pojawi się po podłączeniu dysku w tej gałęzi
Kontrolery uniwersalnej …
image

Oczywiście, takie samo ustawienie (Zezwalaj komputerowi …) znajdziesz w kilku innych miejscach zależnych od połączeń USB, możesz tam też wyłączyć na próbę, jeśli te dwa wskazane przeze mnie nie naprawią problemu.
Np. Główny koncentrator i eXtensible Host jak w moim przypadku

Jeszcze sprawa od kiedy ten problem występuje
Od momentu montażu karty sieciowej do płyty głównej?
Należy sprawdzić, czy jest poprawnie wpięta
Czy może po aktualizacji BIOS, lub po zmianie jego ustawień?
Może po aktualizacji Windows? Jaką masz aktualnie wersję?
Czy dysk „obciąża” tak samo inny komputer?

Jak widzisz, jest wiele możliwości.

Odszukałem jeszcze ustawienia Zasilania

Ustaw 3 i 4 jak na obrazku powyżej
Oczywiście do sprawdzenia, jeśli wcześniejsze porady nie pomogły

A w biosie cos można ustawić?

Chyba nie, sprawdzę manual

Zrób zdjęcia z każdej strony i podstrony w Bios zanim zmienisz ustawienia, aby wrócić do poprzednich ustawień

Nie wiem jaką masz wersję płyty
Hero, Impact, Ranger?

Przejrzałem Hero
Rozdział 3.6.2

Sprawdź te ustawienia, spróbuj zmieniać i testować

PCI Express Native Power Management [Disabled]
Enable this item to enhance the PCI-E power saving condition.
ASUS MAXIMUS VIII HERO3-27Chapter 3ASPM Support [Disabled]
Select the ASPM level for energy saving conditions.
Configuration options: [Disabled] [L0s] [L1s] [L0sL1] [Auto]

Ostatecznie możesz zrobić Load Setup Default, przetestować
a potem ustawić według zdjęć tak jak było, gdyby nie pomogło

Sprawdzałeś inne możliwości w samym Windows przed sprawdzaniem w Bios?

Pierwsze opcje nie działają, miałem nawet tak ustawione z automatu. W biosie pierwsza opcja mam tak ustawione domyślnie, ale drugiej opcji nie moge znaleść.
Płyta hero viii

A BIOS masz najnowszy? W tej płycie bardzo dużo poprawiali, ponad 20 wersji BIOSu widzę.

Jaki jest najnowszy. Mamnwersje z 2018-2019 roku. Za linkuj. Maximus VIII hero

Link 3802

To właśnie mam aktualnie wgrane.

Ale coś jest nie tak.
Teraz to będąc na pulpicie nic nie robiąc, rozłącza połączenie na zasadzie ze nie ma połączenia z internetem po około minuty zaskakuje. I tak w kółko. Ale to sie dzieje teraz gdy podłączyłem komputer do telewizora hdmi.
Tak jak by karta sieciowa działała cały czas bo nie ma innego błędu czy info ze jest wyłączone rozłączone. Jest brak dostępu do internetu, z ikonki sygnału robi się okrąg siatkowany. I po niedługiej chwili wraca do normy. Bo jak klikam na ikonki to sieć jest widoczna. Gdzie leży problem. Mają kompa podłączonego do monitora jest ok. Tylko właśnie czasem jak jest, było kopiowanie dużych danych z dysku zew to spowalniało kopiowanie, i jak odłączyłem sieciowke co wcześniej miał na usb, to puszczało i kopiowało dalej poprawnie.
Sygnał wifi mam na full jak coś.

Spróbuj zmienić slot karty WIFI.

Co to może dać. Jeśli i tak to jest ta sama płyta główna. Karta sie nie wyłącza.

Podsumujmy, odpisz Zrobione/Niezrobione na te punkty, żeby było wiadomo, czy sprawdzałeś różne możliwości, nawet jeśli to już wiemy

  1. Zmiana ustawień zarządzania energią w Menedżerze Urządzeń

  2. Zmiana ustawień PCI-E w Planie Zasilania

  3. Zmiana wskazanych opcji w Bios

  4. Reset Bios po uprzednim zrobieniu zdjęć wszystkich możliwych ustawień

  5. Przełożenie karty WiFi do innego portu PCI-E, jak wspomniał @wasabi1084 , najlepiej do gniazda najdalej od karty graficznej
    (Jaką masz kartę graficzną?)

  6. Nowe: Sprawdzenie, czy karta WiFi działa poprawnie bez karty graficznej podłączonej do płyty głównej, tzn. testowanie na podłączeniu do HDMI z płyty głównej

  7. Nowe: Jeśli już wiesz kiedy pojawia się problem (WiFi+Dysk, WiFi+HDMI), sprawdź, czy jest tak samo w Trybie Awaryjnym Windowsa

Nie napisałeś kiedy pojawił się problem.
Nie wiemy, czy to wina płyty głównej, karty WiFi, ustawień Windows, lub BIOS

Napisz, jeśli to możliwe, gdzie masz podłączoną kartę graficzną i kartę sieciową, według czerwonych punktów A - F

Tak, opcje ze zmianami w systemie sprawdziłem i nic nie dało.

A tak naprawde co moze dac realnie zmiana slotu? Faktycznie grafika 1070, jest zaraz nad sieciówka. I co to może coś kolidować??

Spadek napięcia na jakimś slocie, np. uszkodzony stabilizator, a na drugim może być ok.
Nie zaszkodzi sprawdzić, w końcu to minuta roboty.

1 polubienie

Stawiam na słabe zasilanie. Albo dziadowski zasilacz, lub uszkodzenie sekcji zasilania na płycie głównej.

1 polubienie