Coś wyczerpuje baterię Asus X200M

Kupiłem nowego netbooka Asus X200M. Kilka razy naładowałem do syta i rozładowałem baterię(aż się upomniał o podłączenie zasilania). Ale zauważyłem dziwne zjawisko. Po naładowaniu do pełna(100%) i uruchomieniu go po 2-3 dniach bateria wskazuje 90%. Netbook zamknięty i wyłączony, więc dlaczego po 2-3 dniach pojemność baterii spada aż o 10%? Nie ma znaczenia jak zamykam system tzn: Start>Zamknij lub wyloguj się>Zamknij, czy przyciskiem zasilania(ustawiony na zamykanie systemu).

Nie  ma  w tym nic dziwnego, akumulator nieużywany ulega samorozładowaniu i nic  na  to nie poradzisz.

Ja to wiem i rozumiem, ale nie po 2 dniach!

Problem w tym, że w innym laptopie tj. Acer 7530G tego zjawiska nie mam. Stary Acer nawet po tygodniu “nieuzywania” dalej ma 100%. Pójdę dalej, wszystkie telefony jakie mam przetestowałem w ten sposób i żaden w ciągu 2 dni nie stracił 10% swojej pojemności. Powiem więcej-nic nie straciły. I dalej, ten nowy Asus nawet na następny dzień pokazuje 93%, czyli juz po kilku(nawet nie kilkunastu) godzinach traci swoją pojemność, a to normalne chyba nie jest. Czas pracy, generalnie internet i od czasu do czasu jakaś aplikacja biurowa(Word) pozwala na używanie netbooka przez ok. 3,5-4 godziny. Czyli szału też nie ma. I zacząłem się zastanawiać czy bateria jest sprawna. Zauważyłem też inne ciekawe zjawisko, a mianowicie czasami gdy podłączę zasilanie ładowanie dochodzi do 93% i koniec. Wyświetla informację “Podłączony nie ładuje”. Wyłączenie i ponowne włączenie netbooka czasami spowoduje, że bateria doładowuje do 100%.

Też mam dokładnie taki sam problem w swoim asusie X200M. Kupiłem go tydzień temu, i to jest w zasadzie jedyny problem. Przez noc potrafi zjechać raz 8%, a raz kilkanaście, i nie wiem co jest tego przyczyną, bo standardowo robię “Zamknij system”, nic nie jest do niego podłączone, więc sprawa wygląda na problem samego komputera/ baterii. 

 

bbb1, udało Ci się może rozwiązać ten problem od października? Jakieś porady, gdzie szukać problemu?