Coś z dźwiękiem nie jest tak

Witam!

Jakoś parę dni temu coś mi się stało z dźwiękiem, a mianowicie przy odtwarzaniu z AIMPa ciągle jest 0:00 i nie chce wystartować, w WMP wyskakuje coś takiego:

beztytuuctu.th.jpg,

W PowerDVD wyskakuje błąd aplikacji, lub wcale nie odtwarza (stopuje od razu jak weźmie się play)

Działa jedynie w IE i FF, ale też jakoś tak dziwnie i bez tych efektów dźwiękowych ustawianych w menedżerze Realtek.

Próbowałem przeinstalować, stery (nowsze i starsze) i oczyszczać dysk, ale nic z tego, przedtem było dobrze i stało to się chyba samo z siebie.

Zainstalowałem z rana XP i tam jest wszystko dobrze, więc to wina obecnego systemu.

Ostatnio zacząłem zgrywać sobie pliki ze szkolnych kompów i za każdym razem miałem zawirusowanego pena, ale odrazu wywalałem je, a po za tym Norton je znajdował i kasował, więc pewnie nic się nie przedostało, ale jeszcze zrobię pełne skanowanie systemu.

Windows 7 Pro x64 b. 7600

karta zintegrowana z płytą, Realtek HD Audio, ALC 888.

Dzięki.

EDIT: Teraz zauważyłem że działa tylko wtedy gdy są domyśle ustawienia, czyli stereo i wyłączone efekty itp (wypełnienie głośnika i te inne), a jak odinstalowałem stery i były te MS to pisało że te właśnie efekty powodują jakieś błędy i że zaleca się ich wyłączenie.