Coś z kartą graficzną?

Witam!

Mam mały problem, a w zasadzie ciekawostkę. Kiedy przesuwam okienka, np. rozmowy w komunikatorze albo jakieś inne, ciągną się za nimi smugi. Mam kartę graficzną ATI RADEON9550. Czy to jest wina zbyt słabego sprzętu? Może to coś innego?

Możesz jakoś zrobić screena tego niebywałego zjawiska :stuck_out_tongue: ?

Mam zrobiony screen. Jeśli możesz podaj mail,to prześlę, bo na forum coś nie mogę.

rzeczywiście ciekawostka… =- a jaką masz ustawioną częstotliwość odświeżania monitora?

a screeny wrzuć np. na Megaupload (http://www.megaupload.com/pl)

-też sobie z obejrzę :wink:

75Hz/ Screen mam zrobiony,jak tam się wrzuca,bo nie mogę się połapać :slight_smile:

Jeżeli pracujesz ( ;-)) )

w rozdzielczości 1024/768 - firma zaleca odświeżanie na 85 Hz - jeżeli w 1280/1024 - tylko 60 Hz - monitor ma podobne właściwości jak mój.

Próbowałeś zwiększać częstotliwość odświeżania?

Objaw kojarzy mi się z zbyt małą częstotliwością odświeżania ( ale to było przy starych lcd-kach)

screena wrzuć tutaj

a co do Megaupload - masz tam na górze (pośrodku)

i przycisk PRZEGLĄDAJ - tam wybierasz to co chcesz wrzucić na serwer :wink:

Oczywiście trzeba sobie założyć konto :slight_smile:

Właśnie tak zrobiłem.Plik bez tytułu, opis Screen z dziwnego zjawiska:)

Często mi się tak robi,nawet jak nic nie jest włączone.A gdzie ja go mogę zobaczyć w tym serwisie?

tzn gdzie - na Fotosik czy Megaupload?

a zapisałeś (skopiowałeś) link do screena?

Kiedy przesuwam okienka, użycie procesora wzrasta do 100%.

Czy to normalne?

Nie,przeczyść system.

System instalowałem w maju, nie może to być chyba wina Windowsa. Temperatura procesor 47stopni, a płyty 40- to chyba za dużo…

temperaturę procka masz w porządku, a płyty to nie wiem. No w ostateczności spróbuj przeinstalować system

Od maja to mogło dostać się sporo śmieci, daj loga z HijackThis w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis tylko najpierw poczytaj jak się robi tego loga.

temp. jesli wyniki miarodajne, sa ok. jeszcze karta, ale ona czujnika nie ma, wiec pozostaje srubokret i kolana…

w biosie wylacz fast write - karta ma problemy z tym, jesli sie nie uda w biosie, to riva tuner 2.xx ma taka mozliwosc

zobacz, czy AGP nie przestawilo sie na x2 - bios,

przeczysc wentyl - nie daje wiele, ale zawsze cos, najlepiej wymienic - idealnie pasuje z gf2 mx400 + 40’ na 5v

ostatecznie mozna wylaczyc przyspieszenie sprzetowe - ppp-wlasciwosci-zaawansowane-rozwiazywanie problemow-suwak o 1/2 w lewo

To nie jest wina systemu.Mam antywirusa,wszystko z tym w porządku. spróbuję przeczyścić,ale to nie dzisiaj. Temperatura procesora przy jakiejkolwiek czynności skacze do 100%, no i na zasilaczu napięcie trochę za wysokie(tak słyszałem),bo +12V.Tak na pierwszy rzut oka komputer cicho chodzi,więc sam nie wiem…

Wszystkie dane (temp. procesora też) sprawdziłem programem Everest.

Komp. nie jest przeciążony(przynajmniej mnie się tak wydaje)System też czysty,programów nie mam zbyt dużo(20procesów w menedżerze zadań).W mieszkaniu mam dość ciepło, a komputer stoi na podłodze przy szafie, ale ciepłe powietrze w sumie ma gdzie uchodzić. Chyba że ten program przekłamuje.

panel sterowania> system > zaawansowane > wydajność ustawienia > efekty wizualne > dopasuj dla najlepszej wydajności > zastosuj i gotowe. Nie koniecznie będzie system wyglądał tak ładnie ale będzie sprawnie chodził, jeśli po tym zabiegu jednak dalej będzie skakał to przeskanuj komputer np spybot search&destroy po uprzednim jego updatowaniu.