Coś zamula rejestr siódemki

Witam

Siedzę właśnie na Laptopie firmy Toshiba ma on już kilka lat pamięta on jeszcze Vistę haha
w nim jest tylko 1.GB RAM oraz dwurdzeniowy Intel wg. naklejki C2D lub Centrino … zarzuciło się na nim po formacie W7 i powiem szczerze zamula często absurdalnie często przykładowo
raz startuje w 40 sekund a raz trochę dłużnej, no a zamyka się to już minimum 2 minutki to wkurza… tak samo klikam w ikonkę exe i mijają sekundy nim pojawi się okienko nawet zalicza zamrożenie okna z treścią gdy szybko chcę coś włączyć przełączyć, bo ja zwykle szybko działam na oknach (XP nie sprawia problemu na podobnej specyfikacji) i gdy jest więcej niż jedna karta w przeglądarce przycina lub wyskakuje program nie odpowiada.
Zapewne mało ramu w to nie wątpię ! jednak to nie jest mój laptopik nie będę ingerował tłumaczył i namawiał na update jakieś tam zmiany jeszcze jakoś działa …

Ulubione programy
FIREFOX (tez nie mam zamiaru namawiać do innej przeglądarki np OPERA)
AVAST
a ja po cichu jedynie czyszczę dysk i rejestr moim ulub programem któremu ufam od lat , jest to Glary Utilites i wstawiam wam screena z czyszczenia i serio nwm co o tym myśleć, co za syf, co tak zamula - zobaczcie o ile może zmniejszyć się rozmiar rejestru


Czy każdy tak ma ?
Czy to normalne ?

(pamiętam czasy xp gdy liczba nie przekraczała xxx kb do zwolnienia)

Na tak słaby sprzęt, to avast jest za ciężki. Wystarczy essentials od MS

Awasta pozbądź się tym programem:

Glary też potrafi uszkadzać rejestr i nie ma w nim żadnego narzędzia takiego, żeby nie można było lepszego i bezpieczniejszego znaleźć w necie.
Powinien być zabroniony… przynajmniej odinstalowany revo uninstallerem.

Do czyszczenia śmieci, oraz rejestru, to najlepszy JetClean. Ma nawet wbudowany defragmentator rejestru. W czyszczeniu aplikacji ustaw mu, żeby nie czyścił zalogowań, haseł, ustawień stron i ciasteczek, to nie będziesz stale się logować na stronach.


Z ccleanerem uzupełniają się. W jetcleanie możesz nawet tworzyć punkty przywracania, a w ccleanerze możesz zbędne usuwać, ponadto w opcjach ccleanera w zakladce ciasteczka dodajesz do zachowania na prawą stronę te ze stron, gdzie chcesz zachować zalogowania i tak to ustawiasz:

A niech czyści śmieciowe ciasteczka…
Do firefoxa dodaj rozszerzenie disconnect, to pozbędziesz się szpiegostwa, malware, przekierowań - co avast tak przepuszczał…

Poczytaj więcej opinii o glarym.

OK
poczytam

Jeszcze polecam privazer. To bezpieczne wywala gb śmieci i tysiące kluczy z rejestru (zbędnych). I dba o prywatność. Za free i bez śmieci w instalce typu open candy.

w nim jest tylko 1.GB RAM

Dokup pamięć RAM na min.2GB,oraz wykonaj optymalizację systemu.Sprawdz stan dysku