Coś zjada mi dysk C

problem polega na tym ze partycja C która ma 48GB i na niej jest system stopniowo traci wolne miejsce ,cos sie tam chyba mnoży,jakies dwa dni temu było wolnych ok 10GB

teraz zostało 2,5GB :?: odkryłem ze to folder Windows sie powieksza!mam viste skanowałem kompa dwa razy {ESET smart security}i nic nie ma :!: co jeśli skończy mi sie wkrótce

miejsce na dysku a tam dalej sie coś rozmnaża? partycja ta jest już podświetlona na czerwono!ma ktoś jakis pomysł co zrobic!

zjeść to można śniadanie :lol:

sprawdź co tyle zajmuje tego miejsca, prawdopodobnie tworzą się jakieś pliki, popatrz które to pliki się rozrastają dokładnie

użyj np.: CCleaner, i innych, skasuj nie potrzebne pliki które ty sam ściągałeś,

zajrzyj tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … +systemowe

Włącz oczyszczanie dysku i do tego usuń kilka, albo większość, plików odpowiedzialnych za przywracanie systemu. Wyłącz też hibernację, jeśli jej nie używasz (odpalasz linię poleceń - cmd.exe na prawach administratora i wpisujesz powercfg -h off ). Do tego jak podał kolega wyżej, narzędzie CCleaner.

Zrób skanowanie całego dysku avastem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … Edition+PL Ja miałem taki problem z wirusem że musiałem sformatować cały dysk, a miałem noda i nic nie wykrył:/

Ps. nie odpala ci się ze startem jakiś program typu p2p? :smiley:

jak masz zainstalowanego sp2 to w uruchom wpisz -> compcln.exe -> naduś “t” i enter :slight_smile:

wyłącz i włącz przywracanie systemu :slight_smile:

(PPM na Mój komputer -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Ochrona systemu -> “odznacz” dysk c: -> zastosuj -> ponownie zaznacz dysk c: -> zastosuj) :slight_smile:

zejdzie parę GB z dysku :slight_smile: no i oczywiście zainstalować Ccleanera jak pisali koledzy wcześniej :slight_smile:

Ok przeskasnowałw Ccleanerem ,miałem program tego typu odkurzacz profesional {usunełem}jest i program do obtymalizacji {system mechanic}

mimo to Ccle…coś tam jeszcze usunoł!Odnośnie PS2 take coś sie uruchamia przy starcie ,czy to jakis program systemowy?Zrobiłem jak proponował kolega

Krasnaal.Jest ok wolnego 10,4GB.Dam znać jutro gdyby ponownie cos miało apetyt na moją pamieć :smiley: pozdrawiam dzieki!!

Dodane 31.07.2009 (Pt) 16:52

Witam wydaje mi się że ponownie coś połyka te wolną pamięć po dwóch dniach z 10GB jest 7,5GB czy to przez ten program PS2 uruchamia sie przy starcie czy mogę go wyłączyć ?do czego on służy?Zmieniłem tylko anty virusa na Avira Premium Security>{nic nie znajduje} :frowning:

a zobacz dokładnie jak nazywa się ten program

włącz CCleanera , narzędzia, autostart

i zobacz tam jakie ci się uruchamiają programy…

podaj ich nazwy jak nie znasz którychś…

korleon , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

w CCleanerze w opcjach masz odznaczone usuwaj pliki starsze niż 48 godzin jak nie to odznacz.

Przeskanuj dysk odkurzaczem, tylko pamiętaj, patrz na to co usuwasz, bo odkurzacz może ci usunąć potrzebne pliki