Coś źle mam skonfigurowane?

Windows 10
Mam podłączony przenośny ruterek E5576-320 do lapka przewodem.
Jest internet, tylko w menedżerze zadań w wydajności na karcie Ethernet2 Remonte NDIS Base Internet Sharing Device jest pokazane odbiór i wysyłanie 0 kb/s .
Natomiast w monitorze zasobów pokazuje się przepływność na karcie sieć i połączenia TPC.
Natomiast na karcie Ethernet jest 0 kb/s…
Dlaczego na karcie, która jest fizycznie odbiornikiem nic nie pokazuje?


Dla spokojności powiem, że też mam tak samo od lat! Komputer przez kabel połączony z routerem jak u Ciebie. Kompletnie się nie przejmuję, internet działa zgodnie z umową z operatorem i gra!
Zrzut%20ekranu%202021-04-08%20100223
Obrazek z Menadżera zadań też taki sam jak u Ciebie, chociaż chwilami pokazują się jakieś “impulsy”.

To ciekawe, pewnie jest na to jakieś proste wytłumaczenie.

Najprostsze może być takie że w menu Widok w belce Szybkość aktualizacji możesz mieć ustawione na wstrzymana lub mała.

To, nie to.
Mam “normalna”.
Ponadto w monitorze, też nic nie pokazuje.

Moze być problem z kontem, Tu trzeba by było wejśc na inne i sprawdzić.
Może problem z plikami systemowymi. Trzeba zrobić sfc /scannow.
Wreszcie moze byc problem z rejestrem a być może pomoże wtedy restet menadżera zadań.

https://www.tenforums.com/tutorials/126960-reset-task-manager-default-windows-10-a.html

Włączyłem Wifi i pokazuje normalnie.
Tylko przez ruter USB nie pokazuje, więc pewnie Windows 10 tak ma.

Nie, to nie Windows 10 tak ma! Tak to działa od czasów Visty!
Jak się dowiedziałem ten monitorek pn. Ethernet w Monitorze Zasobów/Sieć, działa tylko wówczas, gdy komputer jest podłączony wyłącznie do wewnętrznej, lokalnej, kablowej sieci, np. zakładowej, wykorzystującej tzw. standard “Ethernet”.
Może “Ethernet” w Menadżerze zadań też tak działa? Tego się nie dowiedziałem.

Chyba jak się wepnie kabelek sieciowy z rutera to pokazuje normalnie ruch, mając neta na przykład Neostrady w menedżerze zadań?
Mnie się wydawało, że to przez połączenie ruterka poprze USB nie ma odczytu na tej karcie.
To trochę bez sensu, że pokazuje ruch sieci tylko po WiFi…(no chyba, że Ty masz podpięty też poprzez USB). Chodzi mi o wskazywanie ruchu sieciowego w menedżerze zadań, nie w monitorze.

Ruch sieciowy, jeśli w ogóle mnie interesuje, to wystarcza mi Monitor Zasobów i zakładka Przegląd, a potem rozwinięta pozycja Sieć. Ona jest dla mnie miarodajna i działa zarówno na kablu LAN, jak i na WiFi. Wysyłanie i odbieranie w pełnej krasie i dla każdego procesu.

Rozumiem, ale według mnie Windows 10 ma jeszcze wiele niedopracowanych miejsc i porozrzucanych pozycji, podublowanych i ogólnie bałagan.
Gdzie tu sens?

Dokopałem się jeszcze do starego panela.
Tutaj też śmiesznie …niby 0 b/s a połączenie i internet jest.

Dowiedz sie co to IPv4 i IPv6 i czy twój ISP obsługuje ten drugi protokół.
A jesli juz tak bardzo lubisz szukać, to przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi tego mobilnego hot spota i jego konfiguracji.

Wygląda na zrzucie, że protokół IPv6 jest nieaktywny.
Więc co to ma do rzeczy?
Czy ja wiem, czy tak lubię szukać.
Wydawało mi się, że w menedżerze zadań, skoro jest pokazana karta, jest połączenie i jest przepływ danych, to powinny pokazywać się również te dane na wykresie i wykazie.
Tak nie jest, nie wiem z jakich względów, więc tutaj szukałem odpowiedzi od mądrzejszych.
Pozostaje więc chyba tylko stwierdzenie, że Windows10 tak ma.
Albo ktoś wyjaśni dlaczego tak się dzieje.

U mnie też i co z tego. Adresowanie mam przez IPv4 bo tak chce ISP
Jesteś pewny ze połaczenie z Internetem leci przez usb? Czytałem tę twoja instrukcję i z tego co zrozumiałem to w wymaganiach sprzętowych klientów jest konieczne posiadanie karty wifi a kabel usb słuzy do dostarczania energii i możliwosci otwarcia panelu konfiguracji na ekranie laptopa. Oczywiście mogę się mylić poniewaz nie mam oryginalnej instrukcji a te dostępne w sieci dotycza niby tego samego modelu ale róznych “podwersji” z róznych roczników.


P.S. Z tego co wyczytałem w instrukcjach to w momencie braku aktywności ruter fizycznie “zamiera”.
Przeczytaj jeszcze raz uważnie instrukcje.

A widzisz u Ciebie jest wszystko OK.
Pewnie również jest wszystko OK w menedżerze zadań (czyli pokazuje przepływność i dane).
Tak też podejrzewałem, że musi normalnie pokazywać przy karcie Ethernet podłączonej poprzez skrętkę.
Wychodzi więc na to, że system nie rozpoznaje z jakiejś przyczyny rutera podłączanego poprzez USB.
Ten screen robiłem podczas ściągania filmu, więc nie był to moment “zamarcia” rutera.
Nie - połączenie idzie po kablu USB, ponieważ wyłączam w ruterku w opcjach Wifi, gdyż nie jest mi do niczego potrzebne.
*Sprawdziłem teraz na innym lapku z dwoma systemami Windows 7 i Windows 10 i na nim jest wszystko w porządku tak na Windows 7 jak i na Windows 10.
Wychodzi więc na to, że jednak coś nie trybi w tym nowym lapku Lenovo.
Możliwe, że coś ze sterownikami.

Co to oznacza? Cos sugerowałem. Sprawdziłeś?
A tak przy okazji to pisz jaki masz system. Windows 10 to tylko nazwa i nic więcej.
Liczy się to co poniżej.
Windows%202021-04-10%20004514

11
Chyba nie o konto chodzi, skoro na tym koncie dobrze pokazuje jak połączę przez WiFi.

No i co z tego ze na tym koncie pokazuje wifi a nie pokazuje kabla.
Konto to ustawienia. Wystarczy ze w jednym z plików ntuser.dat jest błąd, a jest ich cztery i liczą prawie 5 MB danych na jedno konto i jest problem. I to nie taki ze coś nie pokazuje w task manager. Sa znacznie większe z tego powodu.
Sprawdzałeś na innym laptopie i działało. No to co za problem sprawdzić u siebie tworząc nowe konto z uprawnieniami administratora. Potem je skasujesz. Jak nic sie nie zmieni to jedną z przyczyn wyeliminujesz.