Coś zmodyfikowało plik HOSTS

Cześć prosze o sprawdzenie mojego HOSTS kilka dni temu skanowałem komputer dr web nigdy mi nic nie wykrywał a ostatnio po skanowaniu wyskoczył komunikat,że plik hosts został zmodyfikowany i być może przez program wirusowy.Był komunikat czy przywrócić do poprzedniego stanu czy nie i niezaleznie co wybieram to po kżdym skanowaniu nadal wykrywa modyfikacje!

Czytałem na forum,że to spybot tak robi ale wolę się upewnić bo 2 tyg temu na portalu społecznościowym wszedłem w profil i wyskoczyło mi takie małe okienko przy przeglądarce explo czy zaakceptować wpis czy coś takiego-nie pamiętam ja nie zaakceptowałem ale czytałem,że takie coś pobiera to przegląderki szkodliwe wpisy trojany coś takiego nie pamiętam jak to się nazywa.

Komputer skanowałem avastem

malwarebytes spybotem

i dr web i tylko dr web wykrywa modyfikacje .

to ten hosts http://www.wklej.org/hash/42d8820b795/

A widziałeś 20 linijkę?

To nie wymaga objaśnienia…

Możesz zacytować wpisy, które Cię tak bardzo zbulwersowały? Te wszystkie wpisy są dodane przez program chroniący system i wątpię aby było z nimi coś nie tak jak potrzeba.

to nie są strony firmy Adobe tylko adres jest podobny

Ja nie jestem piratem mam oryginalny system i nie korzystam z photoshopa kupiłem windows xp z moim komputerem.Co do wpisów to ja ogólnie się martwiłem bo pierwszy raz dr web mi takie coś wykrywał a skanowałem nim od roku i nigdy nie wykrywał dlatego poprosilem o pomoc.

a wie ktoś może co mogło wtedy oznaczać to szkodliwe okienko? nie pamiętam co znaczyło a boję się wchodzić w ten profil znowu.Po wejściu w profil wybranej osoby otworzyło się u góry pod przeglądarką i był napis czy zaakceptować lub pobrać,Pózniej szukałęm na google i napisane było,że jak się akceptuje to trojany pobiera ja nie akceptowałem ale mam obawy.

zmień tego antywirusa np. na avasta za bardzo ten dr web chyba przewrażliwiony :smiley:

to spyboot utworzył te wszystkie wpisy :smiley:

nawet nie wiedziałem że on coś takiego potrafi zrobić :stuck_out_tongue:

dobre to jest :]