Cosik ala skype


(Mijon) #1

poszukuje programu podobnego do skypea przez który bedzie mozna gadac z wiarą przez mikrofon, ale nie widnows messeger, jakis dobry inny program, poniewaz jak gadam przez skypea to mi sie przerywa co chwile nie zrywa połaczenie ale rozmowa jest niewyrazna i dochodzi z opuznieniem oraz jest co chwile cisza moze to idzie jakos naprawic prosze o rady !!


(Magik) #2

Spróbuj może z AQQ.


(Duch) #3

przerywanie rozmowy przez Skype`a może być spowodowane słabym łączem i co za tym idzie niską prędkością połączenia! w takim wypadku żaden komunikator głosowy nie da rady!!

napisz jakie masz połączenie internetowe...


(Partia) #4

Cześć,

Jeśli połączenie internetowe jest ok :slight_smile: , to problem może leżeć w słabym sprzęcie :frowning: miałem kiedyś ten problem,mój stary Celeron nie nadążał z obróbką dźwięku-W moim przypadku pomogła przesiadka na tlen-jest w opcjach mozliwość ustawienia niższego próbkowania. Napisz jaki masz komputer i łącze. pozdrawiam


(Mijon) #5

połacznie mam radiowe 128kb\s i chodzi na prawde ładnie, a kompa mam atlona 2,0ghz ,radeon9600 128bitów 128ram, 510ram ddr, twardy 80gb caviara, płyta epoxa 8rda+

przez aqq, gg itp. nie chce gadac bo jest słaba jakos dzwieku, nie wiem moze mam porty zle ustawione w skypea i nie wiem w jakim najlepiej by mi chodził :frowning: sprzet i połaczenie są OK kiedys przy słabym starym sprzecie na prawde skype chodził mi ładnie ale teraz cos szwankuje, gadule z osoba która ma tego samego providera (mieszkam w małej miescinie i całe miasto ma tego samego providera ''serv-net'' moze znacie) no i mi przerywa co chwilke ale jej chodzi ładnie wieec nie wiem pewnie to cos u mnie, prosze o pomoc !!


(Duch) #6

a czy korzystasz z przeglądarki; albo ściągasz coś podczas rozmowy??


(Mijon) #7

mam wszystko wyłaczone nie korzystam z przegladarki nie sciagam plików nawet nie gadule przez gg


(Partia) #8

Z tego Co wyczytałem Skype wykorzystuje od 24-104 kb/s więc może jednak łącze jest problemem:(. Co do portów to 80 i ponad 1024.

Może korzystasz z firewall ?

Poczytaj sobie http://www.skype.com/help/faq/technical.html


(Duch) #9

staram się pomóc jak mogę więc nie wyśmiewajcie mnie za to co napiszę, ale:

może masz jakiegoś firewalla lub antywira, który robi ze Skype`m jakieś cuda podczas połączenia i stąd te przerwy?? :roll:

(każdy orze jak może) :smiley:


(Mijon) #10

antywira mam pande titanum a firewalla nie mam zadnego no nie wiem co to moze byc, port mam ustawiony 64749


(Duch) #11

o ile pamiętam to z pandą są jakieś problemy czasami więc bądź tak uprzejmy i podczas rozmowy wyłącz skaner rezydentny pandy!!


(Partia) #12

Hmm, o ile pamiętam to Panda ma zintegrowanego firewalla.


(Mijon) #13

ta panda nie ma to jest tylko antyvir a nie internet seciurity, jaki jest najlepszy port pod skypea ??


(fiesta) #14

A z tego to co mi wiadomo to Panda Antivirus Platinum 7.0 ma firewalla a nie Titanium.


(Duch) #15

ty się nie pytaj o porty tylko spróbuj najpierw z tym:


(Mijon) #16

wyłaczyłem pande i wszystko pozostałe działa mi tylko gg i increditmail


(Duch) #17

no i... :roll:


(Partia) #18

My mistake- przepraszam :oops:


(Mijon) #19

no i jest tak samo :frowning: przerywa ciagle połacznie sie nie zrywa ale nie wszysto dochodzi :frowning: wyrazy sa ucinane w poowie i nie wiadomo nic z rozmowy


(Duch) #20

w sumie to już błądzę w pomysłach; ale miałem dzisiaj wieczorkiem identyczny problem!! rozwiązałem go w bardzo prosty sposób: zrobiłem restart komputera!! :smiley: po restarcie nie uruchamiałem niczego tylko odrazy Skype`a i działał bez zarzutu!! spróbuj może to pomoże!! :roll: