Could not init 3D system - win7 Starter (notebook)

Witam, zacznę od wypisania parametrów notebooka:

Notebook Asus Eee pc 1001 pxd ,ekran 10,1",rozdzielczość 1024-600,procesor Intel Atom N455,częstotliwość 1,66 Ghz, system operacyjny Windows 7 starter, karta sieciowa czytnik kart sd/mmc, pamięć 1GB DDR3, dysk HDD 250 GB.

Podczas próby uruchomienia “nowszej” gry (grywałem jedynie w gry z dzieciństwa z 2002,1998 na notebooku) takie jak Farming Simulator 2008 wyświetla się błąd

screenhunter01sep292245.jpg

I chciałbym uzyskać odpowiedź czy jest jakaś możliwość “zwiększenia” parametrów notebook’a. Rozumiem że nie jest to dobry sprzęt na gry itp. ale chciałbym się dowiedzieć czy jest jakas możliwość grania w lepsze gry ( nie chodzi mi tutaj o gry z 2011r. ). Czytałem na ten temat trochę i dowiedziałem się że przejście na system XP Profesional dałoby lepszy efekt, lecz nie jestem tego pewien, czytałem również że należy zmienić sterowniki na nowsze i jeżeli karta nie jest zintegrowana to będzie lepiej ale mam nadzieję że wytłumaczycie mi to lepiej :slight_smile:

Chcę pograć w jakieś normalne gry do których nie trzeba super sprzętu, jeżeli nie da rady nic zrobić z tym to prosiłbym o wymienienie jakichkolwiek w miare ludzkich gier w które mógłbym zagrać :slight_smile:

Pozdrawiam

Po pierwsze - to nie notebook, ani laptop, tylko netbook.

Po drugie - (co wynika z pierwszego) zasadniczo żadna rozbudowa w kierunku gier, nie wchodzi tu w rachubę. IMHO zabawa w instalację XP czy innych sterowników to również gra nie warta świeczki.

Po trzecie - ciężko coś powiedzieć na temat “ludzkich gier” - więc może … zacznij od mahjonga ?

Masz integrę która nie ma pixel shader 2.0 z tego co wnioskuję z tego błędu

Czyli rozumiem ze nie mogę zaradzić w tej sprawie?

Dobrze rozumiesz.

Kiedyś mając geforce 4mx który nie miał żadnych pixel shaderów kolega podsunął mi taki programik 3d analyze który emulował shadery. Możesz spróbować ale nie z każdą grą to działa

mógłby mi ktoś pomóc w obsłudze tego programu?

Chciałbym się dowiedzieć jakie gry mogą pójść na netbook’u , przypominam że mam integrę która nie ma pixel shader 2.0 :frowning:

Dodane 04.10.2011 (Wt) 9:29

Ponawiam pytanie i prosze o pomo :slight_smile:

Dodane 06.10.2011 (Cz) 23:05

Po zainstalowaniu Direct 9c i grzebaniu sam nie pamiętam w czym mam niby Pixel Shader 2.0 . Uruchamiam program GPU-Z i wyświetla mi: Pixel:2.0 Unfield , no więc czemu nie chce działać nawet Landwirs Simulator 2008?

Pytanie: czy fifa 08/pes 08 będzie działała?