Counter Strike + dźwięk stereo

(Magnum123456789) #1

problem przedstawia się tak:

mam normalny dźwięk stereo przed włączeniem cs ( test szumów lewo-prawo ) gdy go włączam mam już tylko center ( test szumów środek-środek ). Bardzo mi to utrudnia grę ponieważ nie slysze z której strony nabiega przeciwnik. Co powinienem zrobić?

(danyll) #2

Usuń config.cfg i po włączeniu cs'a powinien Ci utworzyć nowy i powinno być ok. Pewnie jakąś komendę wpisało ci do cfg wpływającą na dźwięki:]

(Hitm3n) #3

No samo wpisało, gratuluję pomysłu.

Nie ma komendy do configu, która zmieniałaby pozycjonowanie dźwięku z boków na środek. Masz jakiś błąd w samym CS/Steam (test głośników jest też w samym Steam). Wywal i zainstaluj całego CS'a jeszcze raz, ewentualnie możesz całego Steam wyrzucić, jeśli tylko CS'a masz.

Ewentualnie sprawdź, czy masz takie komendy:

s_eax "0.0"

s_a3d "0.0"

Te dwie odpowiadają za dźwięk przestrzenny. Ustaw je tak, jak tutaj jest, może to coś zmieni. Jak nie chcesz mieszać w pisaniu cfg, to możesz to zmienić w samym CS (Options :arrow: Sound)

(Magnum123456789) #4

mam ustawione na 0, steam mam tylko counter strike, chyba tak zrobie że przeinstaluje całego steam'a

(danyll) #5

Jak nie wiesz to nie pisz. Jak nie masz config.cfg tylko do odczytu to podłączając się do serwera ustawienia mogą się zmienić i zapisać. Chyba lepiej sprawdzić cfg niż cały steam przeinstalować?:confused:

(Hitm3n) #6

Podaj mi IP serwera, które zmienia ustawienia dźwięku, to Ci zgrzewkę piwa postawię.

Trochę logiki, nie tylko szablonowego patrzenia "Można modyfikować, to na pewno / prawie na pewno* się zmieniło".

Serwery, jeśli już coś zmieniają, zmieniają ex_interp na wartości 0.01-0.05, nic w dźwięku nie zmieniają, nie ingerują w to.

* - niepotrzebne skreślić

PS. Jak już tak mówisz o szukaniu w cfg, to chociaż podaj, gdzie i czego szukać... Samo sprawdzenie cfg, jak ktoś nie wie, co od czego jest, niewiele da. A z kolei szukać każdej po kolei komendy w google (nie każda nawiasem mówiąc jest), zabierze więcej czasu, niż przeinstalowanie CS / Steam + CS.

(danyll) #7

Dlatego napisałem żeby usunąć cfg i zobaczyć na standardowym (najłatwiejsze rozwiązanie jeżeli coś w cs działało a przestało, i znacznie mniej pracochłonne niż przeinstalowanie steam [nawet jak masz kopię zapasową plików;)]). Komendy akurat na dźwięk w cs nie znam dlatego standardowy cfg powinien wystarczyć. Jak nic się nie zmieni to może trzeba doinstalować http://www.microsoft.com/downloads/en/d ... laylang=en ? Ten directx pomógł mi w innej grze jak w ogóle dźwięku nie było, nie wiem czy do cs jak grasz na openGL ma się to jakoś ale warto próbować jeśli nic innego nie pomaga.

Hitm3n "room_type 0" na niektórych mapach się zmienia na inne wartości i później musisz wpisać w konsoli żeby mieć room type 0. Na innym niż 0 masz dźwięk głuchy, z echem itp, dlatego proponowałem usunięcie cfg, bo byćmoże że to nie jedyne co zmienia ustawienia dźwięku:P

indywidualny jeszcze pytanie czy jak uruchomisz cs to po jego zminimalizowaniu dźwięk nadal jest "mono" w winampie czy wmp, czy tylko w grze a muzyka z odtwarzacza działającego w tle gry jest ok??