Counter Strike + dźwięk stereo

problem przedstawia się tak:

mam normalny dźwięk stereo przed włączeniem cs ( test szumów lewo-prawo ) gdy go włączam mam już tylko center ( test szumów środek-środek ). Bardzo mi to utrudnia grę ponieważ nie slysze z której strony nabiega przeciwnik. Co powinienem zrobić?

Usuń config.cfg i po włączeniu cs’a powinien Ci utworzyć nowy i powinno być ok. Pewnie jakąś komendę wpisało ci do cfg wpływającą na dźwięki:]

No samo wpisało, gratuluję pomysłu.

Nie ma komendy do configu, która zmieniałaby pozycjonowanie dźwięku z boków na środek. Masz jakiś błąd w samym CS/Steam (test głośników jest też w samym Steam). Wywal i zainstaluj całego CS’a jeszcze raz, ewentualnie możesz całego Steam wyrzucić, jeśli tylko CS’a masz.

Ewentualnie sprawdź, czy masz takie komendy:

s_eax “0.0”

s_a3d “0.0”

Te dwie odpowiadają za dźwięk przestrzenny. Ustaw je tak, jak tutaj jest, może to coś zmieni. Jak nie chcesz mieszać w pisaniu cfg, to możesz to zmienić w samym CS (Options :arrow: Sound)

mam ustawione na 0, steam mam tylko counter strike, chyba tak zrobie że przeinstaluje całego steam’a

Jak nie wiesz to nie pisz. Jak nie masz config.cfg tylko do odczytu to podłączając się do serwera ustawienia mogą się zmienić i zapisać. Chyba lepiej sprawdzić cfg niż cały steam przeinstalować?:confused:

Podaj mi IP serwera, które zmienia ustawienia dźwięku, to Ci zgrzewkę piwa postawię.

Trochę logiki, nie tylko szablonowego patrzenia “Można modyfikować, to na pewno / prawie na pewno* się zmieniło”.

Serwery, jeśli już coś zmieniają, zmieniają ex_interp na wartości 0.01-0.05, nic w dźwięku nie zmieniają, nie ingerują w to.

* - niepotrzebne skreślić

PS. Jak już tak mówisz o szukaniu w cfg, to chociaż podaj, gdzie i czego szukać… Samo sprawdzenie cfg, jak ktoś nie wie, co od czego jest, niewiele da. A z kolei szukać każdej po kolei komendy w google (nie każda nawiasem mówiąc jest), zabierze więcej czasu, niż przeinstalowanie CS / Steam + CS.

Dlatego napisałem żeby usunąć cfg i zobaczyć na standardowym (najłatwiejsze rozwiązanie jeżeli coś w cs działało a przestało, i znacznie mniej pracochłonne niż przeinstalowanie steam [nawet jak masz kopię zapasową plików;)]). Komendy akurat na dźwięk w cs nie znam dlatego standardowy cfg powinien wystarczyć. Jak nic się nie zmieni to może trzeba doinstalować http://www.microsoft.com/downloads/en/d … laylang=en ? Ten directx pomógł mi w innej grze jak w ogóle dźwięku nie było, nie wiem czy do cs jak grasz na openGL ma się to jakoś ale warto próbować jeśli nic innego nie pomaga.

Hitm3n “room_type 0” na niektórych mapach się zmienia na inne wartości i później musisz wpisać w konsoli żeby mieć room type 0. Na innym niż 0 masz dźwięk głuchy, z echem itp, dlatego proponowałem usunięcie cfg, bo byćmoże że to nie jedyne co zmienia ustawienia dźwięku:P

indywidualny jeszcze pytanie czy jak uruchomisz cs to po jego zminimalizowaniu dźwięk nadal jest “mono” w winampie czy wmp, czy tylko w grze a muzyka z odtwarzacza działającego w tle gry jest ok??