Counter Strike GO - wahania fps w grze

(Layla4f) #1

Grając na powyższych ustawieniach i laptopie , mam bardzo duże wahania fps (max 40 ), spadają często do 20 . Czy laptop jest zbyt słaby pod tą grę , czy może da się zmienić ustawienia aby gra chodziła płynniej? Ponadto po nawet krótkiej rozgrywce bardzo się grzeje.

(lordjahu) #2

Na jakiej rozdzielczości grasz?
To nie jest lapek na takie gry.

1 Like
(Layla4f) #3

grałam na 1920x1080

(lordjahu) #4

No to od razu daj sobie spokój.
Nie dość że masz słabego lapka to jeszcze po ostatnich aktualizacjach, CS:GO potrafi znacznie przymulić kompa. W moim przypadku zawsze miałem stałe 300-400 fps, teraz spadki są często widoczne na 250-280.

Jeśli jednak chcesz spróbować go trochę podkręcić to może spróbuj się pobawić z procesorem i grafiką.

Swoją drogą ciekawie by było gdybyś pozwał X-kom za błędny opis produktu:
“Wzrost wydajności przekłada się komfort pracy podczas edycji zdjęć i wideo, sprawniejszą akcelerację stron internetowych, bezbłędne strumieniowanie filmów w wysokiej rozdzielczości, a także emocjonujący gaming z nowymi tytułami

Biorąc pod uwagę że ten lapek miał premierę nie tak dawno temu, używanie frazesu na stronie “z nowymi tytułami” tyczy się nowych gier, a wątpię by ten potworek sobie z nimi poradził :slight_smile:

1 Like
(marcin20000) #5

Nie znasz się, nawet nie wiesz jakie to emocje jak masz laga i adrenalina skacze “uskoczyłem, czy ubili?” Ale problem słusznie zauważyłeś, w opisach sklepowych to mx 130 rtx 2080 w niczym nie ustępuje, obie idealne do gier.

Ten lapek jest niestety do pupy wydajnościowo, ustaw 720p (hd) na low i powinieneś wtedy utrzymywać okolice stabilnych 60fps.

Pójdź do papierniczego, kup ze 3 gumki i podłóż pod tylną (tam gdzie matryca przyczepiona) krawędź obudowy. Zwiekszenie odległości od blatu poprawi nieco przepływ powietrza, co powinno zbić odrobinkę temperaturę i zmniejszyć zrzucanie taktowania. Alternatywnie ustaw wydajność procka w windzie na 99% (plan zasilania) powinno to wyłączyć turbo i wygładzić spadki.

1 Like
(LORDEK) #6

Spróbuj wyłączyć przynajmniej Antyaliasing - masz ustawione 4X MSAA. Szukam po sieci i na ustawieniach wysokich powinno być grywalne, więc albo MSAA tak zabija wydajność, albo masz problem z przegrzewaniem się laptopa.

A jeszcze jedno. Może laptop nie przełącza się na Geforce tylko działa na integrze. Wejdź w ustawienia Nvidii i wyszukaj tam CS:GO i z listy wybierz MX150 zamiast automatu.

Panel sterowania Nvidii -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> zakładka "Ustawienia programu"

20 fps a 100+ to jednak jest różnica:

1 Like
(szalon) #7

nie zgodzę się, spokojnie powinnien wyciągnać 70 - 80 fpsów na tym sprzęcie. Obstawiam zle ustawienia w sterowniku graficznym

1 Like
(marcin20000) #8

Styczeń 2018, pod koniec 2018 czy na początku 19 pop…coś z optymalizacją, nie pamiętacie ile szło tematów ;-)?

1 Like
(LORDEK) #9

Ok, optymalizacja lezy i kwiczy z aktualizacji na aktualizację i ludzie narzekają, ale to nie jest aż tak duży problem by mieć 20 FPS tak ni z gruch ni z pietruchy. Przy konfiguracjach z dwoma kartami graficznymi bardzo często jest problem z uruchamianiem gry na odpowiednim układzie. Jak widzisz nagle naprawdę srogi drop to znaczy, ze gra się uruchamia na złym układzie. To może się stać z dnia na dzień bez zmiany sterownika GPU czy aktualizacji systemu. Tak po prostu.

1 Like