Counter-Strike-Jak ustawić pakiety?

Mam problem. Od dłuższego czasu wyskakuje mi coś takiego:

i7fg4xsi8t62f6qp.jpg

Wiem , że to nie wina mojego neta (bo ping mam po 60) ani oprogramowania tylko configa Counter-Strike. Chciałbym prosić o porade jak najlepiej ustawić komendy :

cl_updaterate

cl_cmdrate

cl_rate

rate

Przy sprzęcie : Sieć LAN 256kb/s , GeForce 2 mx400 , karta sieciowa zintegrowana VIA PCI FASTER , 384mb ram , Celeron 1.7 ghz , Windows XP SP2.

60 to troche wysoki :confused:

cl_updaterate 35

cl_cmdrate 40

rate 5999.0737

Ale radze popróbować z takimi ustawieniami np: dodawać i odejmować po 5 w przypadku cl :wink:

caly czas cl… A dodawac i odejmoawc to bez sens zeby co chwile wylanczac gre ;/

A po co wyłączać? W konsoli sie nie da?

Hmm… dlatego niektórych ciężko trafić…

Na porządnych serwerach minimalny tickrate wynosi 66. Ustawienia proponowane przeze mnie (Neo256) to:

cl_updrate 60 (mam 101)

cl_cmdrate 60 (mam 101)

rate 15000 (absolutne minimum, ja mam 30000)

:o

To co poradzisz mi: Neo 1MB, mam pingi 50 - 90 (tak skaczą)

Zależy oczywiście od serwera, ale na większość blisko położonych latency nie przekracza mi wartości 30-50. Co do pingu to 40-70. Oczywiście dawno zrezygnowałem z bajerów grafiki. Generalnie choke i loss mam zawsze 0.

Powtórzę się, ale żeby grać polecam upd- i cmdrate ustawić minimum na 100.

bukosss : takie pytanie ile grasz w csa i jak się znasz na komendach ? bo coś mi się wydaje że twoja wiedza ma braki… 101 to sięustawia na 1.6 bo jest “zoptymalizowany” oczywiście według ludzi z valve :stuck_out_tongue:

ford_focus : ja jestem przyzwyczajony do pingu 20 więc wiesz :wink:

Osobiście bym ustawił na cl_updaterate 50; cl_cmdrate 55; rate 8999.0737 ale to jeszcze zależy tak samo wystarczy dodawać i odejmować i zobaczyć jak to idzie w praktyce. Na neo 1 mb to bardzo duży masz ping :x lepiej zmień serwer lub poszukaj jakiś random w holandii, szwecji lub niemczech zazwyczaj tam się lepiej gra o poziomie nie wspomnę

Gram miesięcy 8, znam się. Zależnie od ticku serwera możesz nie uzyskać nawet tych 50/55. Bywają serwery (zagraniczne albo klanowe) które mają tick 100 i tam cmdrate i updrate po 101, wierz mi, zdarzaja się.

tak czy inaczej 50/55 to już wartości przyzwoite, 66/66 to dobra norma na polskie serwery. Ale powiem stanowczo, że rate 9000 wywołuje u mnie lekki śmiech… Na dobrych serwerach admin każe Ci przestawić na min. 15000, a 25000 będzie na miejscu. Oczywiście nie będę polemizował z Tobą, jeśli wiesz lejpiej, ale mogę obiema rękoma się pod tym podpisać i zagwarantować, że gra mi się bardzo dobrze pod względem lagów. Druga rzecz, nie grałem w 1.6 więc sie nie wypowiadam.

Dość polemiki, proponuję Ci Ziben popróbować różne ustawienia, zależnie od Twojego kompa i ustawień sieci.

Ja gram zazwyczaj na CS.Games.Bnet.PL i mam pingi 80, a te cl i rate to się rozumiem w configu wpisuje ;] ?

W configu albo w konsoli.

Mam taki sam problem jak Ziben.

Gdy pokazuje mi się ten napis to:

loss wynosi 99

stoję w miejscu - zwiecha

muszę chwilę odczekać

loss zmniejsza się do 0-1

gra działa normalnie

Czasem robi mi się tak kilka razy na pół godziny, a czasem w ogóle.

rate i cl_rate ustawiam na maxa, bo mam 2MB osiedlówkę.