Counter Strike, serwer, router, problem

Siemka. Mam taki problem… Otóż chce stworzyć nowy serwer w grze Counter Strike, ale nikt z nim się połączyć nie może, gdyż ten adres co mi serwer stworzy, jest inny niż ja mam. Otóż mam sieć domową, dwa komputery mają dostęp do internetu za pośrednictwem routera… Stworzony IP serwera przez CS-a to 192.168.2.2:2 a tak naprawde ja mam inny adres IP, bo mam Neostradę… Co zrobić, może jakie ustawienia w routerze zmienić, żeby ludzie mogli się do mnie połączyć, bo wcześniej, gdy był tylko jeden komputer, wszystko było ok… Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

Mając Router nie postawisz serwera (jeśli chodzi o dołączenie graczy z internetu, dla sieci to się nie tyczy). Gra tworzy serwer z IP jakie daje router (192.168.x.x). To twoje “prawdziwe” IP jest na routerze.

Jeśli chcesz postawić serwer musiał byś mieć kompa podłączonego bezpośrednio do internetu.

Aha, no to szkoda :confused:

no jak to… wydaje mi sie że wystarczy przekierować port odpowiadający grze i by działało. Warto jeszcze skorzystać z usług no-ip.com czyli automatycznego przydzialania aktualnego IP pod stały adres DNS

A jak przekierować port??

http://www.portforward.com/routers.htm

znajdź tutaj swój router… i wybierz z listy Counterstrike, wyświetli Ci się jak masz to ustawić

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.