Counter Strike Source wymagania

Witam.

Otóż za 2 dni jadę na media i zastanawiam się nad kupnem tej gry. Problem polega na tym, że mój komputer to już staruszek. Zależy mi na tym bym mógł grać płynnie w rozdziałce 1152x864 nie wiem na jakich detalach, tak by dało się grać płynnie i z wmiare grafiką.

Mój config:

Windows XP professional

Proc- Amd Athlon XP 2500+ 1.84Ghz

Grafa-Nvidia FX5200

RAm- 1gb DDRI ;D

No i pytanie czy zagram w tą gre? Na moim kompie minimalne spełnia, ale wymagania zawsze są zaniżane.

Raczej nie ma co liczyć na płynność, szczególnie w tej rozdzielczości. Komputer zwyczajnie za słaby.

A jest jakaś gra w media w którą zagram na takim kompie, zależy mi na tym by posiadała tryb MP, najlepiej FPP, FPS.

Ja grałem w Source’a na medium na celeronie D 2,53; 512 ramu ddr i geforce 2 mx400… Prawie nie klacił, a na najniższych detalach bez najmniejszej zacinki. Uważam jednak, że od source’a lepszy jest cs 1.6, który będzie ci chodził bez zacinki na pełnych detalach xD

Przy takiej rozdzielczości płynnie nie pograsz, nawet na minimalnych detalach.

Na najniższej rozdziałce + minimalne detale może byś “coś” (~50fps?) ugrał, ale na podanej przez Ciebie na pewno nie.

Dla porównania, podam że grałem w CSS na starym kompie (Sempron 3000+ 1.8GHz @2.4GHz + 1GB RAM DDR2 + Geforce 6200LE).

Na takim sprzęcie przy rozdzielczości 1024/768 + najmniejsze detale wyciągałem ~60fps. Za to jak tylko jakaś większa akcja, więcej ludzi na serwerze, jakiś wybuch, etc. automatycznie fps spadał do 20-30, a to już jak dla mnie gra nie warta świeczki. Tak samo gra na rozdzielczości mniejszej od 1024/768, też dla mnie nie miała żadnego sensu. Według mnie zamiast inwestować w CSS, lepiej odkładaj na nowy sprzęt, lub jak już kolego wyżej zauważył zainwestuj w wersję 1.6.

rzadko ale czasami jak jest jakaś ostra jadka w CSS to nawet ja mam problem z FPS ( 20-25 ) ale normalnie to zawsze 60 ( full detale i 1680x1050 )

Ale normalnie to 1.6 jest do FFA + TP

Condition zero do Gungame a Source do Zombie modów, ja tak osobiście gram. Ale tym kompie będziesz miał zwiechy i mały FPS

Właśnie, zamiast Source, możesz wybrać Counter Strike: Anthology ma o wiele mniejsze wymagania sprzętowe no i wg wielu jest klasyczny 1.6 jest bardziej grywalny od Source’a.

W CS 1.6 już gram. A jeszcze coś innego ? Myślę, że zbierać mi się nie opłaca… i nie będę zbierał… Może kiedyś doczekam się nowego kompa od tatusia ;D

Możesz zagrać w darmową strzelnakę WarRock

http://www.warrock.net/new_user.php?cid=

http://warrock.com.pl/ - Polski Support

CS:S ma takie same wymagania jak HL2… u mnie wyciąga 300fps przy teście, oczywiście wszystkie detale na full + 1680x1050 bez AA :slight_smile:

Właśnie a jak zwiększyć ogólnie fps ? Na CS 1.6 mam tylko 60-70 a na CS:S 40-65 :?

u mnie w CS 1.6 mam 100fps a w CS:S więcej :smiley: a wartość fps_max wynosi 999 :confused: nawet powiększyłem Heap Size do 1gb… dalej tylko 100fps :wink:

Porchekarera bedzie działac :slight_smile: bo minimalne jest 1.81GHz 512 mb ram i 128 mb karta graficzna. Ja mam laptopa 1.73GHz 1gb ram i 128 mb karta graficzna i mi sie letko zacina. :o :lol: :o :lol: =D> =P~ :smiley: :stuck_out_tongue: :-o :lol: :o :slight_smile: :slight_smile: :smiley:

Nie pisz czegoś takiego bo aż mi się ciśnie na język…

Pisze się “lekko” :slight_smile:

Mi Source chodził na 1024x768 płynnie na AMD DURON 967mhz, 640mb ram Gefroce 2 MX 100/200 32mb :>