Cpu fan error po zmianie chlodzenia

Witam

Jak w temacie. Dzisiaj zmienilem chlodzenie mojego procka z oryginalnego na produkt Pentagrama. Temperatura procka w everescie utrzymuje sie 33 stopniach (AMD Sempron 64 3200+). Chlodzenie jest uzywane i nie mam 100% pewnosci ze all jest ok.

Jak moge spr czy chlodzenie jest sprawne?

Z gory thx4help

Ale gdzie Ci ten “CPU Fan error” wyskakuje? Zmieniałeś sam wiatrak czy radiator i pastę termoprzewodzącą też?

Pentagram ma 3 pinowa wtyczkę i regulator obortow zapewne zmień w biosie inteligentnego regulowania obrotów na disable i będzie działać

Zmieniałem z org. chłodzenia box na tego Pentagrama

http://www.allegro.pl/item1070337635_co … u_bcm.html

Zmieniałem też pastę termo Arctic Silver 5(wcześniej też ona była), ale przy zdejmowaniu chłodzenia był mały zong. Gdy zdjąłem procesor był przyklejony do chłodzenia i jakimś cudem wyszedł bez ściągania tej blokady(wszystkie nóżki proste)

Bład wywala przed wyborem systemu tzn Logo płyty głównej, następnie wszystkie dyski pod sata, potem na chwile Logo płyty i wywala błąd taki sam jak na na tym zdjęciu. gdy nacisnę F1 komp włącza się normalnie i pracuje dalej, w bios wyłączyłem już ten komunikat CPU Fan (coś zapomniałem nazwy). Przez to nie wiem jakie mam obroty na wiatraku ;/

img0037lm.jpg

CPU Fan Failed Warning ? Coś mi mówi że tego nie wyłączyłeś ( o ile to w ogóle masz w BIOSie).

Dziwne. To wygląda tak jakby połączenie wiatraka z płytą główną nie było całkowicie OK. Połączenie kontrolujące prędkość obrotów musi zawodzić. Ciekawe czy wszystkie kabelki łączące wiatrak z płytą główną są dobre?

A jest jkis sposob by sprawdzic te kabelki? Da sie to jakos zrobic np miernikiem?

Dodane 15.06.2010 (Wt) 20:59

jakieś inne pomysły?

Wchodzisz do biosu zakładkę power->hardware monitor i dajesz disable na cpu q-fan control