CPU fan error

Witam

Mam podobny problem. Podczas oglądania teledysku w internecie zawiesił mi się komputer, po restarcie wyskakuje mi błąd " CPU fan error" dodatkowo mam białe paski na monitorze. W biosie w ustawieniach CPU fan mam Power speed na czerwono z wartością 1369. Komputer po uruchomieniu zaraz się zawiesza i widać tylko czarny pulpit. Wszystkie wiatraczki się kręcą i nic nie było robione wewnątrz. Białe paski są na monitorze również w biosie

Przeczyść kompa w środku, a szczególnie wiatrak na procesorze, zmień pastę termoprzewodzącą, zobacz czy radiator dobrze przylega do procka. Możliwe, że proc lub coś innego np. grafa poszła z dymem.

Ja bym powiedział, że albo wiatrak kręci się poniżej minimalnych obrotów, albo nie jest podpięty do procesora. Kurzu potrafi się tyle nazbierać w łopatkach, że wentylator niemal staje. Czyszczenie sprężonym powietrzem powinno rozwiązać problem.

[EDIT]

Na własna odpowiedzialność możesz wyłączyć w biosie ostrzeganie o tym błędzie. Nie mniej jednak błąd nadal będzie trwał i coś go powoduje, sprawdź czy procesor albo inne elementy się nie grzeją nadmiernie.

temperatura wszędzie w normie i wiatraczki wyczyszczane najbardziej mnie martwią białe pionowe paski na monitorze i ze się ciągle zawiesza, wiec wyłączenie ostrzeżenia nic nie da ;/ gorzej jak kolega dudpisma racje i coś poszło z dymem procek w miarę nowy 6 miecha pentium IV 3.0