CPU, GPU, RAM do ~1200

Witam, naoglądałem się sporo filmików na YT od dobre programy o przeróżnych zestawach za XX zł i postanowiłem że to czas zrobić coś ze swoim komputerem

Mam trochę inną sytuację bo próbowałem już kiedyś ulepszyć komputer ale wyszło jak wyszło :slight_smile: Budżet 1200 ale jeżeli można dołożyć np 200 złotych na coś lepszego nie stanowi to żadnego problemu :slight_smile:

Co posiadam

  • Zasilacz Corsair HX850W
  • Obudowa, monitor, dyski itp mam
  • W szufladzie leży również RAM DDR3 od Corsair 2x2GB jakby się przydał :smiley:

Poszukuje płyty głównej, CPU, GPU i ew RAM (jeśli uda złożyć się coś na DDR3 to mam, jak nie to nie problem kupić np DDR4)

Co polecacie? Jak najbardziej mogą być używki, nie stanowi to dla mnie problemu :slight_smile:

Pozdrawiam

Hmmm… Za 1200 Ciężko, ale coś zaraz znajdziemy. Co masz jeszcze za części u siebie?

Jakby składać od podstaw to mam coś takiego:

Widziałem twój zestaw zaraz w temacie obok ale z CPU 4620 :slight_smile: cena jest orientacyjna i może być więcej. Tamten zestaw wychodzi 1700 za same CPU, GPU i RAM. Jeżeli się opłaca to mógłby zostać :slight_smile: Mógłbym wtedy zrobić tak żeby kupić na razie samo CPU, płytę. Główną i RAM? GPU bym kupił na następną wypłatę? :slight_smile:

Z części nie mam nic więcej niestety :slight_smile:

Masz na myśli ten zestaw:

Jak jesteś w stanie poczekać z zakupem GPU to jak najbardziej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pomęczyć się trochę na iGPU z procesora. 1200 masz za samo CPU, MOBO i RAM. Możesz się skusić na wymianę procka na i5 co daje wtedy 1600 zł. W zestawie jest malutki błąd. Wrzuciłem 4620, a mogłem 4600. Różnica jest tylko w taktowaniu o 100 Mhz, a cena mniejsza o 120 zł.

Wszystko jasne, dziękuję bardzo :slight_smile:

W zestawie taniej

Tyle, że płyta ma tylko dwa sloty RAM i dostajemy 8GB w jednej kości.

Widziałem w nocy właśnie procek i 7400 i zrobię tak że wezmę twój zestaw Lordek ale z CPU 7400. Później karta graficzna i będę mógł znowu sobie na spokojnie pograć :slight_smile: na morele wychodzi wtedy 1373 bez karty :smile:

Czekaj. Skoro dokładasz do budżetu to bierz to:

Ten i3 8100 to ten sam procek co i5 7400. Nazwa tylko inna. Będziesz miał nową podstawkę pod najnowszą generację Intela. Możesz w przyszłości wymienić procesor na taki z odblokowanym mnożnikiem i kręcić.