CPU is unworkable or please recheck - CPU SOFT MENU

Po wlaczeniu komputera wyswietla mi sie komunikat:

CPU is unworkable or has been changed.Please recheck-CPU SOFT MENU.

Press F1 to continue,DEL to enter SETUP.

Poczytalam,ze najprawdopodobniej jest cos z ustawieniem BIOS-a.Poniewaz nie jestem zbyt biegla w komputerze,wiec boje sie grzebac aby nie zepsuc.Prosze o pomoc z dokladnym opisem krok po kroku,za wyrozumialosc dziekuje.

Moj komputer:

Intel® Pentium ®4 CPU 2.00GHz( Wersja: x86 Family 15 Model 2 Stepping 4 , Szybkość: 1999 MHz )

INTELR :

Model systemu: AWRDACPI

Wersja systemu BIOS: Award Software International, Inc. 6.00 PG ,

Pamiec:256MB RAM

WinXPpro,Wersja 2002

“CPU is unworkable or has been changed. Please recheck CPU Soft MENU” Wejdź do biosu później do SoftMenu i ustaw właściwy procesor…

Za każdym razem po wyłączeniu?

Padła bateria płyty gł.

Tak za kazdym razem po wlaczeniu komp.musze wciskac F1.Czy mozecie mi napisac krok po kroku jak mam wejsc w BIOS, MENU i co mam ustawic.Jakie wartosci powinny byc. Nie wiem czy jeszcze mam jakies papiery od komp.gdzie moglabym szukac danych tech.,po przeprowadzce jest to watpliwe.Dziekuje za odpowiedzi.

musisz wiedzieć jaki masz procesor :wink: taktowanie itp. wchodzisz w BIOS(naduś delete) zakładka CPU SOFT MENU i najlepiej przewracasz deafulutowe ustawienia(Load Setup Deafults u mnie to był klawisz F7 pisze to gdzieś na dole)… jeśli to nie pomoże musisz ustawić to ręcznie.

A i możliwe, że ci właśnie bateria pada…

No właśnie miałem to samo.

Po zmianie baterii wszystko wróciło do normy - komputer uruchamia się normalnie :slight_smile: