Cpu, powolniejsza praca laptopa i blędy rejestru

Od jakiegoś czasu już laptop chodzi mi jakoś jakby był zamulony, od czasu do czasu skanuje go Antywirusem AVG, malware bytes tez znalazl sporo wirusów około 16…Przeglądarka czasami sie zacina, ogolnie laptop nagrzewa sie bardzo jak przerabiam zdjecia  (mam ich sporo na pc bo to moje hobby) w programach do przeróbki grafiki. Nie wiem co sie dzieje czasami tez z baterią która wylacza sie sama i lapek gaśnie (jesli mam odlaczony kabel bezposrednio do gniazda zasilania… Patrząc dziś po ustawieniach w panelu sterowania -> wydajność cpu był dosyc wysoki coś z 90 %. Podaje screeny

 

Laptop - HP pavilion dv 6

64-bit system

 

post-261423-0-90154200-1406715335_thumb.

post-261423-0-29507500-1406715518_thumb.

post-261423-0-14038800-1406715527_thumb.

post-261423-0-99363800-1406715530_thumb.

post-261423-0-63896400-1406715665_thumb.

Proponuję skanowanie ADWCleaner’em, oraz defragmentację dysku. Możesz też sprawdzić jakie temperatury ma twój sprzęt - może to wina przegrzewania.

Sprawdź temperaturę procesora, np. za pomocą HWMonitor (pod obciążeniem).

Czyli bede musiała zanieść lapka do serwisu by go wyczyścili z kurzu itp?

Mocno sie grzeje, dla tego procka max temp to jakos 90 stopni, grafika tez wysoko, wiadomo na dworku ciepło wiec warto może o podkładke chłodzącą . Mimo wszystko ona dużo nie zbije i jeśli jest możliwosc to czyszczenie chłodzenia.

Na początek możesz jeszcze spróbować samodzielnie wyczyścić sprzęt z kurzu - dokładniej mówiąc otwory wentylacyjne. Idź do sklepu (chyba nawet w supermarkecie dostaniesz) i kup sprzężone powietrze i wydmuchaj kurz z otworów w laptopie.

A przepraszam, że tak pytam - w jakim mianowicie sklepie zakupie taką rzecz?

Potem jeśli już będe je miała mam to zrobić gdy lapek będzie wyłączony zapewne?

Jeśli długo nie był czyszczony to proponuje jednak oddać fachowcom i niech go gruntownie ogarną bo w obecnej sytuacji czyszczenie tak o sprężonym powietrzem to tylko odwlekanie nieuniknionego na krótki czas.

Niestety ale laptopy potrzebują więcej opieki pod względem czyszczenia w środku i trzeba o to regularnie dbać. Ja raz na 1-3 miesiące tak robie i nie mam problemu z temperaturami.

Jako ciekawostka - pół roku temu dostałem do wyczyszczenia laptop dell inspiron 1420 który był prawie 6 lat nie otwierany. Po 15miburaxh od uruchomienia i bezczynności miał prawie 70 stopni, po wyczyszczeniu w tym samym czasie trochę ponad połowę mniej…

Dlatego proponuję zrobić to porządnie i pozbyć się problemu na miesiące a nie tygodnie :wink:

Nie utracę danych na laptopie oddając go do Sklepu w którym zakupiłam pare lat temu?

Sprzężone powietrze dostaniesz sw takich sklepach jak Media-Markt, Vobis, Saturn itp… proponuję je zakupić - w razie czego przyda się w przyszłości. Otwory wentylacyjne przeczyścisz samodzielnie bez ingerencji w serwisie, a jeżeli to nie pomoże to wtedy pomyśl o oddaniu sprzętu do jakiegoś sklepu/serwisu komputerowego.

Jeszcze znajde jakis film na YT, aby obejrzeć jak to dokładnie zrobić. Bo nie chce uszkodzić sprzętu :slight_smile: Dziękuję Desperado.

Nic nie stracisz jeżeli to tylko czyszczenie z kurzu.

jak nie łapiesz tematu to oddaj do serwisu bo w laptopach łatwo coś popsuć :wink: to żadna złośliwość, po prostu doświadczenie. :slight_smile:

Łapie, łapie tylko pytam na wszelki wypadek :slight_smile: