CPU Usage 100% i mulienie systemu

(Grethort) #1

Witam, do rzeczy. Coś mi się ostatnio system krzaczy i nie bardzo wiem czym to może być spowodowane. Skanowałem dysk różnymi programami - pustka, nic, null. Więc może wy mi poradzicie, więc bardzo ładnie proszę o sprawdzenie loga:

:arrow: Log z HijackThis

:arrow: Procesy w tle (nie za dużo tych svchostów?)

W razie czego mogę wkleić logi z innych programów. Dzięki, i pozdrawiam.

(Wilczy Szaniec) #2

Nie wiem dokładnie co to jest Foobar 2000 w procesach w tle, obciąża CPU z tego co widać. Moja rada jest taka po uruchomieniu komputera pozamykaj wszystkie programy i aplikacje np. gg skype drukarka itd. zainstaluj TuneUp Utilities jest to kombajn dzięki któremu wyczyścisz dysk z niepotrzebnych plików i rejestr. Zastanów się też w którym momencie komputer jest obciążony i zamknij ten program który obciąża CPU. jeżeli sytuacja się będzie powtarzać, odinstaluj program który najbardziej obciąża CPU.

(Grethort) #3

Coś Ci się pozajączkowało, bo to nie foobar obciąża system (jak nie wiesz czym jest foobar to zapoznaj się bliżej z google.pl) tylko już prędzej Firefox. :wink: Na Opere bym się przesiadł, ale brak różnej maści wtyczek/pluginów mnie przeraża.

Tym TuneUp Utilities pobawię się jak wrócę z pracy, i dam znać czy coś się zmieniło. :slight_smile:

(jessica) #4

Z załączonego obrazka wyraźnie widać, że:

Foobar2000 = 41% użycia CPU

Firefox = tylko 3% użycia CPU.

Ja nie twierdzę, że foobar jest szkodliwy, ale jest na pewno baaardzo obciążający (aż 41%!).

Prawdopodobnie nie masz żadnej infekcji, ale możesz przynajmniej dać log z OTL

Ale oprócz normalnych ustawień, dodaj jeszcze jedno:

W pole Custom Scans/Fixes wklej:

i dopiero wtedy kliknij "Run Scan".

jessi