CPU Usage 100% i mulienie systemu

Witam, do rzeczy. Coś mi się ostatnio system krzaczy i nie bardzo wiem czym to może być spowodowane. Skanowałem dysk różnymi programami - pustka, nic, null. Więc może wy mi poradzicie, więc bardzo ładnie proszę o sprawdzenie loga:

:arrow: Log z HijackThis

:arrow: Procesy w tle (nie za dużo tych svchostów?)

W razie czego mogę wkleić logi z innych programów. Dzięki, i pozdrawiam.

Nie wiem dokładnie co to jest Foobar 2000 w procesach w tle, obciąża CPU z tego co widać. Moja rada jest taka po uruchomieniu komputera pozamykaj wszystkie programy i aplikacje np. gg skype drukarka itd. zainstaluj TuneUp Utilities jest to kombajn dzięki któremu wyczyścisz dysk z niepotrzebnych plików i rejestr. Zastanów się też w którym momencie komputer jest obciążony i zamknij ten program który obciąża CPU. jeżeli sytuacja się będzie powtarzać, odinstaluj program który najbardziej obciąża CPU.

Coś Ci się pozajączkowało, bo to nie foobar obciąża system (jak nie wiesz czym jest foobar to zapoznaj się bliżej z google.pl) tylko już prędzej Firefox. :wink: Na Opere bym się przesiadł, ale brak różnej maści wtyczek/pluginów mnie przeraża.

Tym TuneUp Utilities pobawię się jak wrócę z pracy, i dam znać czy coś się zmieniło. :slight_smile:

Z załączonego obrazka wyraźnie widać, że:

Foobar2000 = 41% użycia CPU

Firefox = tylko 3% użycia CPU.

Ja nie twierdzę, że foobar jest szkodliwy, ale jest na pewno baaardzo obciążający (aż 41%!).

Prawdopodobnie nie masz żadnej infekcji, ale możesz przynajmniej dać log z OTL

Ale oprócz normalnych ustawień, dodaj jeszcze jedno:

W pole Custom Scans/Fixes wklej:

i dopiero wtedy kliknij “Run Scan”.

jessi