CPU, zasilacz, Płyta, RAM do 3000 zł

Cześć,

Mam do upgradu komputer PC. Wywalamy wszystko podstawowe tj. CPU, RAM, płytę i zasilacz. Zostaje GTX 1050Ti 4GB, dysk SSD 240GB i HDD 1TB oraz peryferia jak napęd i karta Wi-Fi na USB.

Do wydania na te 4 rzeczy jets około 3000zł (z małą elastycznością). To co znalazłem jako powiedzmy “zestaw” t:o:




Z tym, że zasilacz z tej samej serii, ale 650W. Chłodzenie zostaje z poprzedniego zestawu, gdzie jest Spartan 3 PRO HE1024. Powinno chyba dac rade i pasować jak sprawdzałem.

tera zpytanie do Was. Czy RAM pasuje, bo czytałem o jakichś profilach XMP, ale nie bardzo to ogarniam. Komputer generalnie do wszystkiego w tygodniu, w weekendy do pogrania. Ogrywane tytuły takie jak Wiedźmin 3, Far Cry, Skyrim, Lords of The Fallen, Grid, Assasins Creed, jakieś inne ścigałki. Z programów grafika rastrowa i wektorowa, czasem jakaś mała obróbka czy konwersja filmów. Czasem jakaś maszyna wirtualna może się trafić do przetestowania jakiegoś rozwiązania.

Teraz temat AMD. Obstawiałem tutaj Ryzen 7 2700X (nie dobierałem płyty i RAMu, bo na AMD nie znam się z bardzo). Obejrzałem trochę filmów np.


Doszedłem do takich wniosków (nie wiem czy dobrych ;p)
Do obsługi aplikacji i ogólnie komputera Ryzen wygrywa, ale w samych grach zostaje w tyle. Podobno jest bardziej proądożerny i potrzebuje “lepszych” pamięci, aby działać sprawniej i jest więcej problemów ze sterownikami. Może ktoś ma i coś powie. Cenowo wychodzi o 170 zł na korzyść Ryzena, ale czy warto zakładając, że komputer podziała kilka lat?

Teraz temat 9-tej generacji:

Warto wg Was?

Ogólnie to co sądzicie o temacie, jakieś porady, sugestie, opinie? Wybralibyście jakieś inne podzespoły, te sa ok, nie są ok?

pozdrawiam

Co oznacza u Ciebie “stosowanie codzienne” (wirtualizacja, zastosowania profesjonalne - jak tak to jakie, czy tylko film, Internety i pakiet office) i w jakim stopniu ważne jest dla Ciebie wydajność w grach, a jak bardzo wydajność w pozostałych sprawach.
PS: wg mnie 9 seria Intela to obecnie przepłacona głupota.

Już wrzuciłeś 3200, więc jeden problem z głowy. Sterowniki, to graficzne do integry raczej czasem są kłopotem w laptopach. Co do gier: wydajność rdzenia ma znaczenie w grach, ale wiele gier poniżej 4 rdzenie/8 wątków dużo traci :wink:

Też to popieram, no i Ryzeny jeszcze z 1-2 generacje wejdą na AM4 :wink:

Ogólnie ja bym chyba głosował na czerwonych- lepszy stosunek ceny jakości i tracisz 10% wydajności, ale masz 8/18 i…zamiast 1600 cenę tylko 900 zł .:slight_smile:https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-1700-vs-Intel-i7-8700/2970vs3099

Wg mnie to by było całkiem spoko.

W sumie to zastanawia mnie ta dysproporcja, że tu tyle kasy na to wszystko a GTX 1050 Ti zostaje co będzie się męczył z nowymi grami :smiley:

Zobacz ten zestaw

Ciekawe, że wg x-kom ta MOBO obsługuje tylko 2666MHz pamięci :joy: