CPUCOOL = 100% Użycie procesora

Witam.

Mam małe pytanko dzisiaj zainstalowałem program " CPUCOOL "

i gdy włączam opcje “Chłodzenie” obciążenie procesora jest zawsze 100%, nawet nie schodzi na 99%… a Temperatura procesora spada…

Wiec teraz mam pytanie czemu ciągle obciążenie procesora wynosi 100%?

a obciążenie wzrasta do 100 po włączeniu tego programu??? Czy jak wyłączysz ten program to spada??

moze to wina tego programu? Gdy włączysz program i dasz to chlodzenie to daj ctrl+alt+delete i daj procesy, zobacz czy ten program wykorzystuje 100% procesora

Radze ci usunac ten program bo nie wiadomo co moze stac sie z twoim kompem a przed zainstalowaniem tego programu jak bylo? :o

no ale jak on pisze ze temperatura spada…chyba ze to jakis wałek :>

Jak wyłączam opcje “Chłodzenie” obciążenie procesora spada do 10% … chodzi mi ze ten program jest do chłodzenia procesora poprzez “uśpienie” go czy coś w tym rodzaju… i myślę sobie czy on czasem nie “imituje” obciążenia procesora bo komputer chodzi tak samo jakby miał obciążenie rzędu 10%

Procesor jest cały czas obciążony, bo gdy żaden inny proces nie ma nic do roboty, to CPUCOOL bierze sobie zasoby procka i go “obciąża” rozkazami HLT przełączającymi o trybu oszczędzania energii.

Zachowanie normalne przy wszystkich tego typu programach.

Nemhein Bardzo Dziękuję za profesjonalną odpowiedz :slight_smile:

no nie wiem…ja jak wlaczam jakis program to wykorzystuje tyle ile musi…np. włączam Tibie i wykorzystuje 50% procka…włączam instalacje Gry san andreas wykorzystuje 40-50% procka…na starym kompie tibia wykorzystywala 100% a teraz mam core 2 duo i zabiera tylko 50%. Więc ten program caly czas bedzie zabieral 100%…tak mi sie wydaje

program,który chłodzi i nie wykazuje 100% zajęcia procesora

to-S2kCtl.exe-polecam

Bo to takie programowe chłodzenie,program programowo wstrzymuje procesor

On modern processors, where a “HLT” (halt) instruction (which does nothing until the processor is interrupted) saves significant amounts of power and heat, the idle task almost always consists of a loop which repeatedly executes HLT instructions.

czyli proces bezczynności polega właśnie na wykonywaniu instrukcji

HLT w pętli i CpuCool nie ma potrzeby “obciążania” cpu takimi

instrukcjami, bo robi to rutynowo system

Po włączeniu komputera użycie procesora jest normalne, po 20 minutach użycie procesora SKACZE na 100 za mula się komputer i nalezy go zresetować i do rana chodzi jak powinien. Proszę o pomoc. DZIĘKI

LESZEK

Prawdopodobnie rixx ma rację i w dzisiejszych procesorach tego typu programy nie są potrzebne. Ostatnio używanie tego kojarzę z AMD K6, więc trochę starszymi CPU.

Jeszcze odniosę się do:

Trzeba się dokładnie przyjrzeć - po prostu zabiera 100% jednego rdzenia, czyli 50% całego procesora. Proste :wink:

smakosz51-sprawdż w menedżeże zadań,który proces wykorzystuje

100% procesora-załóż swój post

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 10:55

procesy są na 0

LESZEK

wszystkie procesy sa na zero?