Crack i instalka w jednym stali domku ;)

Wiem że w niektórych krajach nielegalne jest posiadanie niektórych programów łamiących pewne zabezpieczenia jak np: AnyDVD. A jak ma się sprawa w wypadku kiedy mam ściągniętą instalkę jakiegoś softu, która nie jest zainstalowana i jednocześnie tak dla zabawy :wink: w tym samym folderze mam witaminkę. Podkreślam że żaden z nich nie jest w użyciu - tylko sobie siedzą na hdd i czekają na lepsze czasy :razz: Jak to jest unormowane w prawie polskim?

Posiadanie cracka na HDD jest nielegalne same w sobie. Nie ważne czy używasz go do tego programu czy nie.

A ja słyszałem że posiadanie cracka nie jest nielegalne, lecz jego używanie już tak :roll:

no właśnie. Tak jak z torrentami: pobieranie jest OK a udostępnianie już nie!

Bzdura. Zależy co udostępniasz. Nie wszystkie treści są nielegalne. Rozumiem, że w tym momencie udostępnianie dystrybucji (nie komercyjnych) Linuksa, łamie prawo. Rozumiem, że jak udostępnię komuś darmowy soft poprzez p2p czy torrenta, to tez łamie prawo?

Nie mówię o tym że torrent jest nielegalny sam w sobie. Mnóstwo programów Open Source jest tak udostępnianych - jak m.in. Linux. Nie mam 10-lat więc takie kwestie może pomińmy :smiley: . Chodzi mi o prawną stronę posiadania cracka, serialu czy jak tam to zwał na dysku w momencie kiedy nie jest użyty!!

Pomyśl, to wtedy nie ma sensu

Po co ktoś miałby mieć cracka i go nie używać?

Np: jestem programistą i muszę powiedzmy mieć próbki różnych cracków do testowania tak aby zabezpieczyć lepiej swój własny program. I jeżeli mam na dysku cracka do softu abc v. 1.0 i jednocześnie jego instalkę też w wersji 1.0 to co wtedy? Dajmy że mam firmę, wchodzi władza w celu audytu oprogramowania i znajduje coś takiego na kompie?

To może zobaczą czy masz zainstalowane ?

jak to ma ci pomóc w zabezpieczeniu programu ??Myślisz że to jeden człowiek robi taką grę np.Sims 2 , siedzi sobie w domu i analizuje cracki . Oni ( hakerzy) zawsze coś wymyślą .

Tak sobie ściągasz dla zabawy bo lubisz pobierać nielegalne programy z witaminkami a później je przetrzymywać na " lepsze czasy " ? No to fajne masz hobby . Zastanów się , człowieku . Pobierasz np. Wowa co ma 5 gb dla zabawy ?

Widzę że chyba nie uzyskam odpowiedzi. To sa tylko takie przykłady bo każdy od razu chce wiedzieć po co ci to? a ja chcę wiedzieć czy mogę? i tyle! Nic dodać nic ująć! Niektórzy zbierają zużyte karty telefoniczne i nikt się temu nie dziwi!

Zobacz 2 post . :evilbat:

Jeżeli mamy noż kuchenny w domu to czy jesteśmy postrzegani jako mordercy, przecież mamy narzędzie do tego ?

Czy wszyscy faceci są traktowani jak gwałciciele, przecież mają penisy więc mogą ich użyć do tego celu ?

Czy jeśli ktoś jest informatykiem i wie jak złamać zabezpieczenia na płycie to czy należy mu zrobić pranie mózgu, przecież może to wykorzystać do czerpania zysków?

Czy jeśli ktoś jest zdolny i zrobił sobie cracka np. żeby nie trzeba było mieć cały czas oryg. płyty w napędzie (bo się niszczy podczas wyciągania) i korzysta go razem z oryginalną grą którą zakupił to też jest złodziejem i piratem ?

Krótko. Seriala nie możesz trzymać na dysku, bo to skradziona licencja na program. Cracka możesz trzymać, nielegalny jest zmodyfikowany przez niego program. Gdyby cracki były nielegalne, edytory heksadecymalne też byłyby niezgodne z prawem.

rafcio , tylko nie zadawał pytań typu " A jak na przykład sobie wymyśliłem taki ciąg liter to co wtedy "

I mi też się tak wydaje!

… za późno już zdążyłem pomyśleć :wink:

Dokładnie!

To akurat są złe przykłady, bo cracka jako plik nie można użyć w inny sposób niż nielegalny

Można go legalnie użyć, np. ma fajną ikonkę i chcemy ją mieć :lol:

masz trochę racji, ale jak mówiłem crack nie będzie w użyciu tylko na dysku.

… i kolejna racja :slight_smile: