Crackowanie gry którą się posiada lub używanie jej z innego źródła

Witam,
1.Chcę się upewnić czy gdy posiada się legalną kopię oprogramowania/gry i ta nie działa to można skorzystać z cracka który w jakiś sposób umożliwiałby działanie legalnie zakupionego produktu?
2. Jak sprawa wygląda z kupieniem gry np. na Steamie a pobraniu przez torrenty wersję np. na gog. Czy narusza to regulamin sklepu?

  1. W teorii tak, ale jeśli ta czynność wpłynie na niepożądane działanie gry możesz dostać bana. Zauważ czy w regulaminie gry/platformy nie ma nic o modyfikacji plików.
  2. Oczywiście że tak.
1 polubienie

Odpowiem może z mojego punktu widzienia - ale będzie to bardziej moralność Kalego. Do momentu jak nie modyfikuję programu w celu zwiększenia np. wersji (tj. np. ‘zrobenie’ z Windows 7 Prof serwera terminali za pomocą modyfikacji DLL) nie mam żadnych skrupułów do ‘witaminiek’. Przykład:

  • mama czekała latami na grę (Syberia 3)
  • kupiona i pobrana (Steam) w dniu ukazania się na rynku,
  • gra nie dość, że pełna bugów, to dodatkowo zabezpieczenia antypirackie uniemożliwiały względnie komfortową rozgrykę (obciążenie procesora)
    Nie miałem najmniejszych skrupułów pobrać wersji pirackiej, która:
  • odciążała procesor dzięki usunięciu zabezpieczenia antypirackiego,
  • ‘piraci’ dodatkowo patchowali ze dwa patchowali dwa bugi.
    Powtarzam, że to mój punkt widzenia.

Nie zawsze to co wygląda na moralne(np. twój przypadek) jest legalne w świetle prawa.
Każdy musi sobie bilans strat i zysków, czy będzie się męczył na niepoprawnie działającym oprogramowaniu zachowując się zgodnie z tym co ustawodawca/licencja nakazała, czy będzie działać łamiąc/na granicy prawa robiąc to co uważa za słuszne i mu należne(poprawnie działający program za który zapłacił)

Dokładnie jak napisałem - to moja moralność Kalego w tym przypadku, ale tego będę się trzymał.

1 polubienie

Był kiedyś taki przypadek że gość zakupił grę na Steam - a że w dniu premiery zacinała jak ■■■■■■■, podjął się próby zainstalowania cracka. Ten oczywiście mu pomógł w zabawie, ale sztucznie wypierał opcję zabawy wieloosobowej. Po kilku dniach Valve zbanowało mu konto za to że dokonywał oszustw. Jak się później okazało - wystarczyło zaczekać kilka dni na łatki które całkowicie usunęły by problem.

Z dzisiejszego punktu widzenia wygląda to inaczej.

  1. W Steam po zakupie produktu jest czas na zwrot
  2. Gry bez zabezpieczeń np kupowane na GoG - jest też szansa na pomoc.

Poza tym większość twórców wciąż łata gry po premierach - goni ich czas to i tytułów nie dopracowują na czas.

Podłączę się tutaj mam Fifę World Cup Germany 2006 (oryginał), ale wiadomo Windows 10. Po użyciu no dvd patch, gra uwielbia wręcz od pewnej aktualizacji Windows 10 (spróbowałem też na wirtualce z 7 i to samo) wywalić komunikat: “FifaWC06.exe przestał działać”. Myślę, że celowo MS tak zagrywa, aby całkowicie zlikwidować SD i SR, które są podatne na ataki przez plik secdrv.sys

Co to ma do tematu? Masz crack, gra jest niestabilna, więc go usuń i graj na oryginalnych plikach. Nie zwalaj winy na MS tylko dlatego że nie wspierają dziadostwa.

No właśnie “graj na oryginalnych plikach”… Oryginalny FifaWC06.exe jest blokowany przez system z powodu właśnie tego secdrv.sys. Jakbyś czytał artykuły o tym, to byś wiedział. I dlatego w tym wypadku popieram pobranie no-cd. Ale to, że MS psuje odapalanie starszych programów, to nie tylko ja to widzę. xxx.exe przestał działać (xxx to nazwa programu), to jest popularne już w Windows. Spotkałem się nawet, że Fifa pobrana przez Origin ma ten problem. Przypadek?

Możesz zainstalować linuxa i na nim wine, starsze gry dobrze pod nim działają albo spróbować maszynę wirtualną z linuxem i wine ale wtedy mogą być znaczne straty w wydajności

Też tak pomyślałem. Ale bez przesady. MS nie pomyślał. Blokując SD i SR mógł wprowadzić coś takiego, aby oszukać starsze zabezpieczenie i żeby gry (oryginały) działały normalnie bez problemów, a jednocześnie bylibyśmy chronieni przed atakiem na secdrv.sys. Nie weim, jak to nazwać… Środowisko (moduł) umożliwiający odpalenie starszych gier w trybie bezpiecznym dla użytkownika.

Tryb zgodności ?

sc config secdrv start= auto
sc config secdrv start= demand
sc config secdrv start= disabled

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\secdrv; wartość: 2
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\secdrv; wartość: 3
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\secdrv; wartość: 4

nie działa?

No nie do końca to zadziała. Skoro Windows 10 domyślnie ma usunięte secdrv.sys i traktuje go jako niezgodny, to nawet tak za dobrze gra nie podziała (safedisc, securom, protect cd v5). Ale może się mylę. Ostatnio testowałem zgodność z 7 czy XP SP3 i bez crack nie ruszyło z płyty, z crack po pewnym czasie, że przestało działać…

Na Windows 7 do 8.1 tak, bo secdrv.sys siedzi w driverach systemowych, na Windows 10 jest poradnik, jak ściągnąć i podpisać sterownik, ale… czy nie wiąże się to z wielkim ryzykiem?

Plik usunęli / domena padła.

Strona na samym początku wciska fałszywe oprogramowanie reimage plus.

Tryb testowy może spowodować, że komuś większość urządzeń przestanie działać a to co chcieliśmy użyć dalej nie będzie działać - np. komuś tak nic nie działało jak chciał używać na Windows 10 pierwszego pada do Xboxa.

https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/

Ciekawe. SECDRV.sys idzie pobrać, ale tego drugiego już nie (signed coś). Co bądź tutaj po polsku, że należy pobrać plik secdrv.sys i go następnie podpisać. Gdzieś nawet jeszcze inne narzędzia były, ale nie pamiętam nazw.

Enforcer widziałem na techspocie: https://www.techspot.com/downloads/6205-driver-signature-enforcement-overrider.html albo z softpedii: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Video-Tweak/Driver-Signature-Enforcement-Overrider.shtml#download

Na obu sobie “zachomikowali” program na swoich serwerach.

Odpowiem Ci jako osoba, która wysłała oficjalne zapytanie do pewnej firmy, która zaprzestała serwowania swojego serwera licencji, a bez niego nie można aktywować ich własnego oprogramowania. Wydali nową wersję i starą olali… choć przyznam, że to wiekowy program.

A teraz odpowiedź: NIE MOŻNA.

Prawnik zajmujący się zagadnieniami natury prawnej potwierdził stanowisko owej firmy. Także czy to moralne czy nie podmieniając jakikolwiek plik z programu narażasz się na problemy.

1 polubienie