Crash dumpy i dziwne rzeczy

witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem. Cały sprzęt kupiony w kwietniu 2010 w sklepie internetowym, złożony przez tychże fachowców. Problem polega na tym, że co jakiś czas na ekranie monitora dzieją się dziwne rzeczy, takie jak dziwne paseczki przez środek składające się z kwadracików różnych kolorów (głównie czerwone, zielone). Gdy już system się załaduje (windows 7) można zauważyć takie dziwności jak: np. przy filmiku na yt zamiast właśnie filmy jest zielony kwadrat, przy najechaniu kursorem na cokolwiek w celu wyświetlenia informacji pojawia się sama ramka pusta w środku. Najczęściej jest problem z kolorami, ma się wrażenie, że wszystko się sypie. A i czasami ale rzadko występują crash dumpy. Jest też tak, że gdy włączam komputer i na początku widać już, że się sypie to robię reseta i za którymś razem jest wszystko ok. Nie znam przyczyny więc proszę o waszą pomoc. Pozdrawiam

Sprzęt ma albo jakąś poważną wadę ,dużo wskazuje na uszkodzona kartę graficzną ,albo ta jest przetaktowana .Pobierz program GPU-Z > zakładka Graphic Card > kliknij w ikonę aparatu > Upload to image hosting > VBB Code > Copy i wklej do posta.

Nie dało się tego zrobić co pisałeś, zapisałem to i wrzucam jako gif. Te żółte plamki to właśnie ten problem;)

gpuzl.gif

Rozumiem że sterowniki wszystkie odpowiednie i należycie zainstalowane.

Sekcja Shader nie powinna imho tak wyglądać ,powinny być zegary tak jak w sekcji GPU Clock ,Memory ,mi się wydaję że coś padło w karcie.

Mam sterowniki z głównej strony ATI, myślę, że one nie są przyczyną. Co mogę jeszcze zrobić?

Sprawdź w Menedżerze urządzeń > karty graficzne > czy nie ma wykrzyknika przy karcie ,jak jest prawym myszki > właściwości i będzie kod błędu ,podaj ten kod.

Możesz spróbować odinstalować aktualne sterowniki (przed tym pobierz najnowsze do swojego modelu karty) ,i zainstalować ponownie. Z tym że nie jestem wstanie Ci powiedzieć jak się sprawa rozwinie ,czy coś się nie pogorszy. Na twoim miejscu chyba oddałbym kompa/kartę do serwisu na reklamacje.