Crash grafiki-bloom efetc / windows 7 - directX?

Siema. Ostatnio zmieniłem system na windows 7 (wcześniej XP z sp3) i postanowiłem zainstalować Silkroad’a. Ustawiłem w launcherze grafikę na high, rozdziałkę na 1440x900 no i wchodzę do gry, a tam klapa! Nic nie widać - widać tylko niektóre elementy intra, ogólnie tworzą się takie trójkąty etc. (zademonstruje na screenach poniżej). Zmieniłem zatem w launcherze grafikę na low (rozdziałka dalej pozostała 1400x900) no i wchodzę do gry jeszcze raz. Wszystko działa :slight_smile: Zalogowałem się na postać.

Potem wszedłem w opcje i zmieniałem wszystkie opcje po kolei, żeby sprawdzić, która opcja sypie grafikę. Okazało się, że to bloom efect, jeżeli jest włączony (opcja ta, pracując prawidłowo, powoduje rozmazanie grafiki i oddaje żywszy obraz - żywsze kolory)

Wszystkie inne ustawienia mam na maxa, no oprócz cieni, bo zjadają strasznie fps’y.

Ekran z włączonym bloom efectem wygląda mniej więcej tak:

sro2009123016285726.th.jpg

tak jest normalnie, tzn. bloom efect jest wyłączony

sro2009123016292278.th.jpg

…a tak wygląda ekran, gdy włączę bloom efect

sro2009123016291907.th.jpg

i tu też, tylko jeszcze trochę kamerą poruszałem wokoło postaci[/]

Dodam jeszcze, że mój windows uruchamia silkroada w trybie 32-bitowym oczywiście, jak każda siódemka. W dxdiag (narzędzie diagnostyczne DirectX) wyświetla mi, że mam aktualnie wersję programu DirectX: 11. Dziwi mnie to, bo moja karta tego nie obsługuje.

Sterowniki do karty mam najnowsze. Specyfikacja pc:

Win7 Ultimate (64 bitowy)

Core 2 Duo E7200 kręcony

GeForce 9600GT

2x1024mb ramu DDR2 A-DATA

zasilacz revoltec be quiet! 450W

płyta MSI P35 neo2 fir

monitor LG 19’ LCD

Co do tej pory próbowałem zrobić:

Odpalałem grę w trybie zgodności z win xp sp3 + jako administrator

Próbowałem odpalać grę z wyłączonymi kompozycjami pulpitu i wizualizacjami

Odinstalowałem grę, zainstalować cały directX 9 do august_2009 i zainstalowałem ponownie Silkroad’a

Próbowałem różnych ustawień w panelu sterowania Nvidia dla sro_client.exe

Może przeinstalować sterowniki do karty? A jeżeli tak, to najpierw odinstalować stare, czy po prostu uruchomić instalację sterów?

Może próbować zainstalować directX 10?

Wie ktoś jak rozwiązać problem? Zależy mi na tej opcji.