Crash gry Frostpunk (Origin)

Witam,

Utworzyłem temat, ponieważ nie znalazłem nigdzie rozwiązania problemu. Jestem posiadaczem konta Origin z wykupionym pakietem Origin Acces Premier.

W tym że pakiecie znalazłem grę Frostpunk, niestety po przejściu pierwszej kampanii i utworzeniu rozgrywki własnej bez limitu z dużym miastem (59 dzień), gra zamyka się nieoczekiwanie. Po zamknięciu gry nie ma żadnego komunikatu typu “aplikacja przestała działać” ani żadnego komunikatu z strony Origin. Jedyny ślad tego zdarzenia widnieje w dzienniku systemu Windows 10 64bit. W załączniku oczywiście będzie plik z ok. 8 błędami dot. tego problemu. Poza tymi błędami jest wielokrotna informacja iż system nie był wstanie utworzyć i wysłać raportu.

Próbowałem zmieniać ustawienia graficzne i monitora lecz problem nadal się pojawia. Płynność FPS jest na poziomie 30/40 na ultra. Przeinstalowałem grę na inny dysk, oraz wyczyściłem komputer CCleanerem.

Komputer:

Windows 10 64 bit (Oryginalny plik iso, aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z kontem Microsoft)
CPU: Intel Core i7 7700K (włączona wirtualizacja)
GPU: GTX 1060 (philips 1920 x 1080)
RAM: Furry Black 32gb 2133 MHz DDR4 (4x8)
PG: Asus strix H270F ROG

Mam nadzieję że znajdzie się jakieś rozwiązanie. Pozdrawiam.

Tak wyglądały parametry podczas wyłączenia się gry. Gra była ustawiona na rozdzielczość 1360 x 768 (ustawienia graficzne minimalne) Dziwi mnie fakt że brakowało pamięci graficznej. Jest możliwe to że przez brak pamięci graficznej może wyłączyć grę ?

Błędy Frostpunk.txt (9,2 KB)

Kolejna próba. Kolejna porażka. Uruchomiłem zintegrowaną grafikę z procesora, udostępniłem mu 16 GB pamięci współdzielonej dla grafiki i gra (poza RAM) zużyła 5,5 GB pamięci. Więc problem z kartą graficzną i sterownikami można wykluczyć.
Podczas uruchomionej gry.

A tutaj już po wyłączeniu.

Macie może jeszcze jakieś pomysły ? Bardzo gra mi się podoba i chciałbym w nią pograć…

Błąd dotyczy też ucrtbase.dll.
Kod wyjątku: 0xc0000005 może oznaczać access violation.

Dodaj aplikację do wyjątków DEP.

Albo coś robię źle albo się nie da.

OK. Komunikat jest prawidłowy.
Spróbuj w takim razie włączyć DEP tylko dla istotnych programów i usług Windows.

Jest to znany błąd gry i obawiam się że wyłączenie DEP nie jest rozsądnym pomysłem (oraz że nie rozwiąże problemu) jeśli nie wie się jakie niesie to za sobą konsekwencje.

Mimo wszystko to nie pomogło. Zastanawiam się czy czasem nie jest to błąd gry. Bo gra zaczyna się wyłączać gdy jest duże miasto. Zrobiłem nowy zapis i działało…

Z drugiej strony też wątpię żeby taki procesor, czy grafika nie dała sobie rady z taką gierką.

Mimo tylu lat, twórcy nadal nie naprawili, patrząc na twoje problemy i zgłoszenia w tej dyskusji na steam z początku tego roku.

Szkoda, gra na prawdę jest świetna. Ale plus jest taki że mam Origin Acces i nie jestem aż tak stratny. Choć to już jedna z wielu gier, które nie działają prawidłowo. Tropico 6 - Nowa gra, brak polskiego języka mimo że poprzednik miał. Tropico 5 nie można uruchomić bo występuje error z poziomu gry że nie można skonfigurować ustawień i trzeba na nowo ją zainstalować co oczywiście nie pomaga. Przykładowe The sims 4… Dwa dni rozmawiałem z EA żeby naprawić ich błąd, który występuje na poszczególnych konfiguracjach. Te gry mało nie kosztują a mają sporo wad.