Crash systemu podczas używania komunikatorów głosowych

Witam wszystkich!

Problem dotyczy resetowania się komputera przy używaniu wszelkich komunikatorów głosowych (skype, ventrilo, itp) podczas grania w niektóre gry. Moja konfiguracja sprzętowa jest następująca: core 2 duo 1.86ghz E6300, 1,5GB RAM DDR2, twardziel 250GB SATA 7200rpm, grafika geforce 8600gts na płycie głównej asus p5vdc-tvm i zasilaczu 350W - stockowy od NTT. Komputer się nie przegrzewa itp, itd. Podczas testowania w 3dmarkach oraz gdy gram bez używania wyżej wymienionych programów, to podobne zjawiska nie występują. Pragnę jeszcze dodać, że reinstalacje systemu nie pomogły oraz crash systemu występuje w nieregularnych odstępach czasowych i co dziwne - zawsze w najmniej odpowiednim momencie…

Z góry dziękuję za wszystkie rady i pogodnych świąt życzę!

  1. Zmieniałeś coś w sprzęcie.

  2. Komputer nie jest podkręcony ?

  3. Nic nie pisze na tym zasilaczu (marka, typ) ?

  4. Ile kości pamięci oraz jakie ?

  5. Sprawdź pamięć: nowy-sprzet-masa-blue-screenow-t365337.html#p2371346

  1. Karte graficzną, ale to nie ma nic do rzeczy, bo wtedy błąd także występował.

  2. Nie jest.

  3. Na zasilaczu jest tylko napisane MODE COM, FEEL II - 350W

  4. Dwie kości - jedna 512 mb od NTT, druga 1gb kingstona, obie 533mhz

  5. Już zabieram się za sprawdzanie pamięci, jak skończę - dam znać.

EDIT

http://community.tomshardware.pl/commen … nID=234148

zauważyłem, że mój zasilacz jest na liście bomb zegarowych - to jest chyba rozwiązanie mojego problemu

Kartę graficzną mogłeś mieć uszkodzoną, a teraz włożyłeś mocniejszą (bardziej prądożerną) i zasilacz może nie wyrabiać.

Użyj: Kalkulator mocy zasilacza

Najlepiej kilka różnych.

Przeczytałeś do końca komentarze na stronie którą podałeś ?

Feel = Feel II ?

Podaj dokładną pełną nazwę zasilacza.

Przeczytaj (do końca): http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1472477.html

Może jednak, te kości pamięci się “gryzą”.

Spróbuj poużywać komputera z jedną kością pamięci, a następnie z drugą.

Pracujesz na koncie administratora ?

tak, pracuję na koncie administratora, po napisaniu posta doczytałem tamten temat do końca, ale nie chciało mi się już edytować

na starej grafice był ten sam problem, więc to raczej nie jest jej wina

czyli mój zasilacz nie jest jeszcze takim ostatnim śmieciem

kalkulatory mówią, że mój komp pobiera około 280W, żaden kalkulator nie podał wartości wyższej niż 300

To się okaże, przeprowadź:

:?:

:?:

Przeczytaj: http://forum.suse.pl/index.php/topic,17 … #msg129721

Zacznij od:

po lekturze tego, co wysłałeś, przypomniało mi się, że podczas rozmów mi też czasem pada internet (też radiowy) oraz dźwięk w całym systemie wyłącza się, tak jakbym nie miał zainstalowanych sterowników, i po jakiś 10 sekundach (chyba że wyłączę skype) następuje blue screen/reset. no a czasem nie otrzymuję takich ostrzeżeń i crash następuje natychmiastowo

postaram się zdobyć jakiś miernik i zabieram się za pomiary napięć

Na próbę włącz Skype na koncie z ograniczeniami, może masz jakiegoś syfa którego Skype uaktywnia.

po długiej niespodziewanej nieobecności, wymieniłem kość ram od NTT i problem automatycznie zniknął

Dziękuwa za pomoc!