Crash Visty po kilku/kilkunastu godzinach

witam

mam dziwne zachowanie Visty Ultimate 32bit pl. Po kilku/kilkunastu godzinach Vista mi nie to, że wiesz się, ale pierwszy efekt jak ruszę myszką to giną ikonki w tray’u. Później w tym dolnym pasku gdzie są także ikonki tray’owe zminimalizowane okna np. gg okno rozmowy czy firefox itp. zaczynają się dziwnie przemieszczać w sensie fizycznie i wizualnie np. okienko od gg jest w danym miejscu gdzie po kliknięciu powinno się pokazać a tak naprawdę ono gdzie jest z boku i trzeba ba ślepo klikać, chcąc zrobić restart kompa już nie da się kliknąć na tą strzałke w menu. Po kilku chwilach cała Vista zalicza friz, jedynie pomoga hard reset

nie wiem w czym tkwi problem, stawiam na sterowniki od grafiki albo gg? sterowniki od nvidia są najnowsze zainstalowane tak samo gadu najnowszy build. Może ktoś się spotkał z takim problemem?

max uptime Visty jaki uzyskałem to 18godzin i crash, po reboocie chodzi dobrze przez kilka/kilkanaście godzin aż nadejdzie ten moment i zonk

grafa MSI 7900GTO

Wyłacz aero jak masz właczone

nie po to mam mocny sprzęt żeby aero nie używać :confused: do aero się przyzwyczaiłem już więc nie za bardzo mi się widzi go wyłączać :confused:

poza tym znajomy z Bostonu ma prawie taki sam konfig kompa jak mój i jemu cyka ładnie

każdy sprzęt jest inny… zobacz w podgladzie zdarzeń co sie stało

co to jest ten update.tmp od gg ? co jakiś czas mi to wywalało i chcało się zainstalować, ale ja to anulowałem

w raport i rozwiązywanie problemów mam np. że gg “problem zgodności programów” i to samo jeszcze do kilku innych programów. Może nie tu patrze , gdzie vista robi loga?

uruchamiasz gg z prawami administratora?

tak, to już przerabiałem, i z admienm i bez , dalej się wywala

wiesz mi też czesto wywala update.tmp ale zaraz zobacze co to za plik i do czego słuzy

dla mnie to albo stery od nvidi kraszują po pewnym czasie lub wszystko psuje gg,

Zamiast główkować zainstaluj inny komunikator, zobacz czy podziała. Jak tak to git, a jak nie to główkuj dalej “En Userze”

Najbardziej [prawdopodobną przyczyną tego jest owe gg, które pod viste działa jak chce, zainstaluj tlena, który pod system vista nie ma problemów z działaniem , i zobacz jak się będzie komputer zachowywał

przełączyłem się już na ekg, zobaczymy czy przekroczę 18h :slight_smile:

Złączono Posta : 05.02.2007 (Pon) 13:48

ok problem rozwiązany, zdecydowanie to wina gg, to ustrojstwo mi crashowało viste, trochę dziwne, że u niektórych działa dobrze, ale u większości też są problemy z gg. Chyba trzeba skrobnąć mejla do supportu, choć zapewne już pracują nad nowym buildem dla visty.