Crashe gry Fortnite

Cześć, mam problem z częstymi crashami w grze Fortnite

Problem pojawia się na nowym komputerze.
karta graficzna nvidia RTX 2060 super
ram 32gb
procesor: AMD Ryzen 7 2700X
Płyta Główna ASUS PRIME A320M-A

Crashe pojawiają się kilka minut po właczeniu gry. Nie ma znaczenia czy gram czy jestem w menu. Dziś wyrzuciło mnie nawet klikajac na krzyżyk zamykający grę.

komunikat który wyskakuje:
crash

Komputer kilka razy reinstalowałem. Sterowniki najnowsze wgrane, sprawdzane także programami do aktualizacji sterowników. Próbowałem kilka sposobów z youtube na ten błąd, ale nic nie działa. zmiana ustawień gry bez znaczenia. w dzienniku zdarzen jest kilka błędów w tym jeden od Epic Games czyli twórców Fortnite

macie jakies pomysły? czego to moze byc wina? gry, sterowników czy podzespołów?

Masz na myśli coś takiego jak Driver Booster? Nie używaj tego do aktualizacji, bo potrafi wgrywać nieodpowiednie sterowniki lub je niepoprawnie instalować.

Wygląda mi na błąd sterownika Nvidii. Jeżeli instalowałeś najnowsze prosto ze strony NV to ściągnij starsze. Ostatnio coś częściej widzę narzekania na sterowniki NV.

używałem driver boostera i właśnie miałem takie przypuszczenia że więcej zaszkodził niż pomógł. przeinstalowałem wszystko i pobierałem sterowniki ze stron producenta, ale nic nie pomogło. Spróbuję zrobić tak jak mówisz

Zostań przy sterownikach Windowsa. Gołych. Bez Game Experience, OC itp.

odinstalowałem wszystko co związane z nvidią, niestety nic nie pomaga. Komputer dostałem ze źle wpiętym ramem, możliwe że się uszkodził pomimo tego ze go komputer wykrywa? bawić się w wypinanie czy raczej nic to nie zmieni?

Jak mówi mój kumpel z pracy, zapytam z ciekawości: komp kupowany na Allegro? Grafa wypas, procek też, płyta główna padaka…

tak, na allegro. Sprzedawca posiada same pozytywne komentarze. Był problem z kartą graficzna na początku, wymienili na nową bez problemu. na temat karty graficznej i procesora sporo czytałem, na płytę główna szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi. komputer nie był tani, nie spodziewałem się takich problemów

Nie chcę krakać, ale “gotowce” na Allegro charakteryzują się tym, że jeden, dwa komponenty są z wysokiej półki, a reszta pozbierana po śmietnikach. Najlepiej byłoby, gdybyś podał dokładne parametry całego sprzętu (łącznie z zasilaczem).

Niestety jak ktoś się nie zna, albo tylko chwile poczytał to łapie się na takie numery. Gra przy ustawieniu najlepszych parametrów chodzi bardzo stabilnie i komputer nawet głośniej nie chodzi jak przy przeglądaniu internetu. Jest Cicho i nie ma żadnych zacięć poza tymi crashami co jakiś czas.

Nitron NPC3-R727x206s
Procesor AMD Ryzen 7 2700X
Karta Graficzna GeForce RTX 2060 SUPER 8GB DUAL FAN
Płyta Główna ASUS PRIME A320M-A
Pamięć RAM 32GB DDR4 3000MHz
Dysk Twardy: SSD 128 GB (M.2 SATA)
Zasilacz: Chieftec 700W 80+

Teraz zauważyłem, że płyta to totalna padaka. Oby Ci ten 2700X sekcji nie rozwalił na tej biednej płycie. Popchnęli najtańszy paździerz i “Komputer Gejmingowy” .

Niemniej nie obwiniałbym tutaj tej płyty, bo Dziennik zdarzeń ewidentnie ma coś do Nvidii.

Wypnij tę kostkę RAM, która była źle wpięta i spróbuj ponownie. Spróbuj zagrać też w jakąś inną wymagająca grę, bo Fortnite jest tak ekspresowo patchowany, że nie wiadomo co tam znowu grzebali.

A i jeszcze jedno. Nie odpalasz czasem Fortnite z API DX12? Na start było z tym masę problemów i podobno dalej coś tam nie gra wiec lepiej zostać przy DX11.