Crashe Skyrima

Witam. Otóż tydzień temu zakupiłem oryginalną wersje Skyrima Legendary Edition. Wszystko oczywiście podczas instalacji było w porządku i wymagania sprzętowe są jak najbardziej okej i gra ustawiała opcje na ultra. Problem zaczął się po jakiś 15 minutach gry, gdyż gra złapała laga i po prostu zawiesiła się na 3-4 sekundy. Pojawił się czarny ekran, komputer zwolnił, po czym na nowo pojawił się ekran gry i wszystko było w porządku. Problem ten zaczął pojawiać się coraz częściej. Zaczęły się również pojawiać przypadki, że zamiast czarnego ekranu ukazywał się biały i lag trwał stanowczo dłużej. Po kilku takich lagach gra wyłączała się sama lub byłem zmuszony wykonać reset pc, gdyż nic nie pomagało. Jednak gdy gra wyłączała się sama pojawiał się komunikat o tym, że sterownik graficzny “Nvidia windows kelner mod 347.09 przestał odpowiadać, lecz odzyskał sprawność.” Przeczytałem co najmniej kilkadziesiąt tematów o podobnych problemach zmieniając ustawienia w plikach gry np. Skyrim Prefs i niestety, ale żadna z metod nie działa. Dodam, że oczywiście po odpaleniu gry po raz pierwszy miałem tylko i wyłącznie podstawowe mody, czyli dlc i teksturki hd. Nie pomagała próba wyłączania ich ani tak samo zmniejszenia opcji grafiki itp. Jedynie pomogło ustawienie  grafiki na zupełne low wyłączając dosłownie wszystkie opcje w grze, lecz przy obecnym sprzęcie jakim dysponuje nie wydaje mi się abym był zmuszony grać aż na tak niskich opcjach. Nie pomagało również wgrywanie wszelakich fixów oraz modów poprawiających błędy w grze. Nie zadziałało również przestawienie jakości dźwięku. Owe lagi zmusiły mnie nawet do reinstalacji systemu, ale to również nie pomogło. Mam wgrane najnowsze sterowniki do wszystkiego. Próbowałem również wgrać starsze sterowniki do karty graficznej, lecz to też nic nie dało. Gra jest oczywiście aktualna i była instalowana już wielokrotnie, więc proszę o darowanie sobie komentarzy typu “sprawdź spójność plików”. Przeszukując kolejne tematy w celu odpowiedzi na mój problem natknąłem się na moda do skyrima o nazwie Performance Monitor. Zainstalowałem go, po czym wykonałem test i podczas gry zauważyłem, że GPU osiąga w skrajnych przypadkach nawet do ponad 98% obciążenia. Przekraczając ten próg gra zawiesza się i występują podane wyżej przeze mnie problemy. Ponad to wykonałem test karty graficznej programem FunMark i najwyższa temperatura w teście 1080 przy rozdzielczości 1920x1980 przy wyłączonym anti-aliasingu wyniosła około 80 stopni. W stanie idle karta ma temperatura od 30 do 34 stopni. Podczas gry w Skryima osiąga próg około 80 stopni. Mogłoby się wydawać, że problem leży po stronie grafiki, lecz grając w Far Cry 4 lub Battlefield’a 4 nie występują owe problemy. Co do fpsów w Skyrmie wynoszą one stałe 60 oczywiście przy zmianie lokacji spadają do 20-30, lecz po krótki czasie wracają do liczny 60. Próbowałem również wgrywania inny save’ów, ale również bez skutecznie, gdyż problem dalej się pojawiał. Dodam, że czyściłem również wnętrze mojego PC wielokrotnie. Bardzo proszę o pomoc, gdyż jest to naprawdę według mnie bardzo specyficzny problem szczególnie, że inne gry działają w porządku, a tutaj występują tak duże problemy. 

 

 

System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1

Płyta główna: MSI Z77MA-G45

Procesor: Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHZ

Pamięć RAM: 8GB

Zasilacz. OCZ StealthXStream 2 OCZ600SXS2 600W

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 550 ti

 

Uważasz że jeśli wkleisz ten sam post na 4 fora to otrzymasz szybszą odpowiedź ?

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Tak myślę, że uzyskam szybszą odpowiedź pisząc ten sam post na 4 forach niż na jednym.

 

Poprawione.