Creativa T1600 jak podłączyć

Mam problem kupiłem sobie głośniki 5.1 Creative i one mają 3 kabelki do podłączenia do kompa. Ja mam kartę dźwiękową “realtek hd audio output” a tam jest jedno wejście na głośniki jedno na słuchawki a jedno na mikrofon słyszałem że jakość można przestawić aby wszystkie były na głośniki tylko nie wiem jak to zrobić, i jeszcze jak by mi ktoś mógł powiedzieć który kolor do którego wejścia wsadzić był bym wdzięczny.

wind xp a nie wiem jak sprawdzić jaką mam płytę główną i jak wejść do panelu realteka

Mnie jednak wydaje się że chodzi o właściwą kartę dźwiękową. Wyczytałem że głosniki te współpracują z kartą z rodziny Sound Blaster które umożliwiają" Dekodowanie dźwięku w systemie Dolby Digital do zestawów głośnikowych systemu 5.1,"(cytat). A więc jeżeli nie masz tego rodzaju karty to uzyskasz tylko dźwięk Stereo(2+1). Nie studiowałem tematu dokładnie więc nie przesądzam że tak jest na pewno. Pozdrawiam.

Odpowiedni kolorami :stuck_out_tongue_winking_eye: Też je mam i jak są gniazdka: zielone, białe, czarne, pomarańczowe iotd. to ta, je podłączasz

viewtopic.php?t=300672 Poczytaj tu, może ci się przyda.

już sobie poradziłem w panelu relateka musiałem zamienić gniazdo słuchawkowe na głośniki i mikrofon na głośniki i jest ok