Creative 5.1 GigaWorks 500 THX czy Logitech 2.1 Z-2300 THX

Witam!

Mam zamiar zmienić swoke głośniki Creative T6060 na coś lepszego i zastanawiam sie jakie mam kupić. Te co w temacie głównie wpadły mi w oko ale jest jeszce wiele innych zestawów 5.1 jak i 2.1. I tu moje pytanie jakie głośniki polecacie. Będą służyć szczególnie do muzyki ale film też by się od czasu do czasu chciało obejżeć. Chodzi mi czy 2.1 będą lepsze od 5.1 w jednej cenie Proszę pomożcie mi w wyborze lub polećcie jakieś inne. A i czy te co podałem lub inne do 550 zł będą o wiel lepsze od t6060?

Jaką masz kartę dźwiękową? Bo do takich głośników pasowałoby kupic jakąś audigy bo na zintegrowanej to szkoda ich nawet wymieniać.

Zarówno GW500 jak i Z-2300 posiadają certyfikat THX a to o czymś swiadczy.

Więc tak:

Loitechy podane przez Ciebie są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zakup głośników 2.1. Lepszych 2.1 nie idzie nigdzie uświadyczyć.

Jeśli chodzi o zestaw 5.1 to wolałbym JBL Z-5500 ale to inna klasa produktów ;]

Podane przez Ciebie creativy to również bardzo dobry wybór.

Sub nie jest tutaj tym dennym z tańszych modeli które mają problemy z basem, a i zestawik radzi sobie z niskimi tonami.

Sentyment by mi podpowiadał że lepiej brać logitechy, bo jeśli mają to być głośniki głównie do muzy to wystarczą.

Wybór naprawdę należy do Ciebie :wink:

Proponuje ci wziąść TE głośniki. Sam jestem w posiadaniu takich i spisują się znakomicie.

A z zaoszczędzonej kasy możesz sobie kupić naprawdę dobrą kartę muzyczną. Np.

Błażej te co podałeś również są bardzo dobre - sam je polecam tak do 300zł.

Ale porównując je z podanymi przez maciej19 wypadają “ciut” słabiej - tylko ciut gdyż nie jest to wielka różnica.

Rzeczywiście maciej19 - jeśli masz kiepską kartę muzyczną weź X-530 (full wypas sprzęt w przystępnej cenie) i audigy :wink:

Moja karta to Creative Audigy 4. Wy podaliście Logitechy x-530 i moim zdaniem one są bardziej porównywalne z moimi aktualnymi czyli Creative t6060 a ja chcę trochę lepsze. I czy te w temacie są o wiele lepsze od t6060 czy tylko trochę.? I czy w tym samym przedziale cenowym jakieś głośniki 2.1 będą lepiej grały niż 5.1? Proszę odpowiedzcie mi na nurtujące mnie pytania odnośnie audio.

Podane przez Ciebie w tytule głośniki będą grać bardzo podobnie.

Model Logitechów najlepszy 2.1 a creativy podobne parametrami.

Ja jak wspomniałem jestem za logitechami.

BAS taki że zatrzęsie pokojem, domem lub blokiem.

Głosność taka że sąsiedzi będą wkurzeni.

Ogólem najlepsze 2.1 na rynku i chyba ciut lepsze patrząc na parametry od creative.

Chodzi mi czy te co są w tytule czyli te będą o wiele lepiej grały czy tylko troche od Creative T6060, które posiadam obecnie w swoim pokoju. Bo patrząc na parametry i cene( 2 razy droższe od t6060) to o wiele lepiej, lecz jak to jest w praktyce???

W praktyce będą miały (mówię tu głównie o logitechu) znacznie lepszy basik i będą grać zdecydowanie głosniej.

Jakość muzyki perfecto.

Zauważysz wzrost jakości i 30 - 40 %

Mówisz, że lepiej grają logitechy tylko ze one są 2.1 a creative 5.1 a jak już wydaje kase to chciałbym zeby było wszystko cacy więc czy te logitechy grają o wiele lepiej niż creative co jest w nich lepsze subwoofer?, satelitki, jakość dżwięku???

Ja mówię o Logitech 2.1 Z-2300 THX w porównaniu do T6060 - lepszy sub, satelitki, jakość wykonania, dźwięk.

Natomiast jeśli mówimy o Z-2300 i Creative 5.1 GigaWorks 500 THX to są one bardzo do siebie podobne i większej różnicy pomiędzy nimi nie ma niż to iż jedne są 2.1 a drugie 5.1

Dla przeciętnego słuchacza nie zauwazysz różnicy.

Chyba ze na full basach i głosności ale mało kto tak słucha muzy ;]

Chodziło mi o 2300 - pomyliłem się ;]

Bierz Logitecha Z-2300 naprawde wymiataja, super sopranik a bass powala na kolana wszystko w domu sie trzesie. Mam ten zestawik od 4 miesiecy i jestem bardzo zadowolony, tez zastanawialem sie miedzy Creativem ale MegaWorks 250 i wybralem Logitecha poniewaz maja lepszy wyglad, satelitki lepiej graja, i co najwazniejsze subwoofwer z tylu ma chlodzenie co przy Creativach niema i duzo osob sie wypowiada przy ocenie Creativow ze wzmacniacz sie ulega spaleniu gdzie przy Logitechach nie musisz sie tego obawiac, mozez grac na maxa. Polecam,. nie zastanawiaj sie tylko bierz. :mrgreen:

Złączono Posta : 27.08.2006 (Nie) 13:32

I jeszcze jedno Logitech Z-2300 sa tansze od Creative GigaWorks 500 mozesz je kupic juz za 440 zl w sklepie internetowym a Creativy sa w cenie 599 zl.

A jeszcze jedno całkiem z innej beczki pytanie. Ponieważ bardziej rozejżałem się na głośnikami a mój budżet jest nieco ograniczony to zauważyłem takie głośniki w starej wersji Głośniki Genius Home Theater SW 5.1 i w nowej GENIUS HOME THEATER SW-HF 5.1 5000. CO o nich myslicie. Podobno są o niebo lepsze od T6060.

maciej19 głośniki tylko Logitech lub Creative.

No może JBL, JVC, Sony i kilka innych dobrych marek ale tak to zapomnij o noname.

To nie są noname. Czytałem, że są całkiem niezłe. Czemu uważasz że nie będą dobre. Wlasnie jak kupowałem głosniki które teraz posiadam czyli Creative T6060 to też tak myślałem, że tylko Creative no najwyżej może Logitechy, ale niestety się zawiodłem na t6060. Graja wg. mnie słabo szczególnie brakuje mi w nich wysokich tonów(pomimo ustawień equalizera) One są wg mnie do gier, a ja w gry nie gram wogóle. Głośniki kupuję z myslą o słuchaniu muzyki.

maciej19 chcesz wydać mniej i mieć gorszy sprzęt w domu, to bierz geniusy :stuck_out_tongue:

Co do pytania: ja creativów zbytnio nie polecam. Odtwarzacze mp3 mają świetne, ale głośniki tylko bardzo dobre.

Wdg. mnie jeśli chcesz kupić dobrej klasy głośniki w przystępnej cenie to bierz tylko logitechy.

A jeśli masz te fundusze to Logitech 2.1 Z-2300 THX - po kilku minutach szczena Ci opadnie na podłogę ;]