Creative 5.1 P 5.800 a płyta Asus A7N8X Deluxe

Witam

Kupiłem głośniki Creativa 5.1 i po podłączeniu do kompa grają tylko 4 głośniki i subwoofer. 5 głośnik centralny milczy :frowning: jest sprawny sprawdzałem karta dzwiękowa zintegrowana jest na płycie i mam podejrzenie, że ta płyta nie obsługuje 5.1 :frowning: Choć kolega twierdzi inaczej

Czy ktoś może odpowiedzić na kilka pytań:

  • czy płyta ASUS A7N8X Deluxe obsługuje dzwięk 5.1?

  • czy może ja coś zle podłączyłem? 4 grają i subwoofer

  • czy zwykła muza “pobudzi” 5.1 a jeśli nie to czym testować?

Z góry dziękuję

Jaką masz karte muzy?? Może nie obsługiwać systemu 5+1 :wink:

Hmm, sprawdziłem i rzeczywiście karta z tej płyty obsługuje dźwięk 5.1. Spróbuj wejść w ustawienia dźwiękówki-przeważnie na pasku jest ikonka, jak nie to w panelu, i ją przetestować, mozna też spróbować pozamieniać wtyczki. U mnie też środkowy głośnik nie grał, albo grał bardzo cicho. Dopiero odezwał się odpowiednio podczas oglądania filmów na DVD.

ale również może on działąć w programie Winamp gdzie trzeba zainstalowac odpowiednią wtyczkę

używam Foobar a co do filmów to też mam takiee podejżenie że odezwie się wtedt ten głosnik kiedy będzie miał co przekazywać :wink:

U mnie to samo, cisza. Na orginalnych sterach w Creativa piąty głośnik działał tylko w filmach DVD, a na sterownikach kxproject wogole milczy…

Wiem że to wina dźwiękówki bo sprawdzałem, ale nie powinno tak być, bo mam Sound Blaster Live! Player 5.1 Digital, i kuzynowi na tej samej karcie wszystko działa a mi nie…Potem pożyczyłem SB Live 24bit od kumpla i wszystko pięknie grało.

Chodź dźwiękówke oddawałem do servisu 3 razy, ciągle dostawałem nową i ciągle to samo…nie działa

:stuck_out_tongue:

jeśli było to podaj linka a nie posty nabijasz :twisted: