Creative A60 - prawy głośnik wyłączany przy niskiej głośności

Dostałem je za darmo i jestem ogólnie zadowolony z jakości dźwięku jednak natrafiłem na pewną niedogodność. Gdy ustawię zbyt nisko głośność na potencjometrze prawy głośnik jest wyłączany (całkiem cichnie) i gra tylko lewy. Czy to normalne?

Obstawiam uszkodzony potencjometr.

Kiedyś w starych wieżach hi fi czyściło sie potencjometr mamy perfumem …he he .możesz rozebrać i spróbować

Tak myślałem że to problem z potencjometrem. Rozbierać ich raczej nie będę, szkoda zachodu jak problem jest tylko przy minimalnej głośności :wink:

-możesz spróbować zrobić tak. Jeżeli masz dostęp do potencjometru,zaaplikuj mu n.p. strzykawką odrobinę denaturatu(spirytusu) i obracaj gałką potencjometru w szwankującym zakresie. Następnie psiknij odrobinę(!)czegoś na bazie silikonu, np. WD40. Sprawdź, jeżeli potencjometr był tylko znieczyszczony-moż zadziałać. Jeżeli uszkodzona jest ścieżka oporowa, kiedyś ratowało się ołówkiem kopiowym. Dziś nawet nie wiem czy można taki ołówek kupić, metoda nie zawsze też była skuteczna(gdy ścieżka była mocno wytarta).