Creative Fatal1ty czy Sennheiser HD201?

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek. Zastanawiam się między Creative Fatal1ty a Sennheiser HD201. Dotychczas miałem Fatal1ty, lecz niestety zepsuły się, jak dla mnie były świetne, soczysty bass, czysty dźwięk. Z opinii w internecie moją uwagę przyciągnęły właśnie HD201. Służyć będą do muzyki jak i do gier. I pytanie czy te Sennheisery mają regulator głośności tak jak Fatal1ty? Co wy o nich sądzicie?

Pozdrawiam.

O które Fatale ci chodzi HS-800 czy HS-1000. Mam HS-1000 i jestem z nich zadowolony. Mają wbudowaną kartę dźwiękową , więc osiągają maksymalne wyniki.

No dotychczas miałem HS-800. Kartę dźwiękową mam Realtek High Definition Audio. HS-1000 lepsze?

I z tego co widzę HS-1000 ciężko dostać :?

Do HS-800 nie potrzebujesz bardzo dobrej karty dźwiękowej - są to słuchawki 2.1. Z HS-1000 jest inaczej są to słuchawki 5.1, ale kartę mają w sobie. Co do Sennheiser HD201 nie wiem za dużo (a dokładnie tyle ile zamieścił producent). Z opinii użytkownikówy tych słuchawek wynika, że za tą cenę nie da się kupić lepszych (chyba że HD202). Konstrukcyjnie są na pewno lepsze niż Fatal1ty, które prawdopodobnie popękają mi przy upadku z wysokości 1-2m. Fatale mają też nieduże nauszniki. Jak masz duże uszy to lepsze chyba będą Sennheisery ;D

Śmieszne tłumaczenie jak na kupowanie słuchawek “na wymiar uszu” wiadome, że Sennheisery są lepsze i basta. Słuchawki 5.1? Większej bredni nie słyszałem :slight_smile:

Mój kumpel się też z tego śmiał, kupił za 100zł jakieś Cretivy. Gra na nich maksymalnie godzine, po czym jak je ściąga są czerwone od nieprawidłowego ułożenia.

No ale mniejsza z tym i tak swoje wiesz, ale wytłumacz mi “wszechwiedzący” na czym polega sześcio kanałowość słuchawek Creative Fatal1ty HS-1000?

Nie ma czegoś takiego jak sześciokanałowość słuchawek bo niby gdzie tam w nich znajdziesz 6 głośniczków? :slight_smile: Chwyt marketingowy z X-Fi, skrypt zmieniający trochę rozkład dźwięków na bardziej surround, o ile dobrze to wygląda na tanich słuchawkach o tyle na droższych wygląda to nie za ciekawie.

Nigdy nie rozbierałem słuchawek. Myślałem że może zamiast jednej membranki są trzy na jednym uchu. Przy okazji mam pytanko do cb. Czy HS-1000 mają jakiś mini dysk albo coś w tym stylu. Ostatnio aktualizowałem na nich firmware, zapewne do wbudowanej karty dźwiękowej.

O ile mają bo nie orientuje się, to mają małą kostkę pamięci do przetwarzania tego skryptu :>

Pomimo wszelkich dyskusji ,przy każdej karcie dźwiękowej Senki będą lepsze :slight_smile: Jakieś 5.1 to tylko pic na wodę, tak naprawde to nie możliwe .