Creative Fatal1ty czy Sennheiser HD201?


(pitt_) #1

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek. Zastanawiam się między Creative Fatal1ty a Sennheiser HD201. Dotychczas miałem Fatal1ty, lecz niestety zepsuły się, jak dla mnie były świetne, soczysty bass, czysty dźwięk. Z opinii w internecie moją uwagę przyciągnęły właśnie HD201. Służyć będą do muzyki jak i do gier. I pytanie czy te Sennheisery mają regulator głośności tak jak Fatal1ty? Co wy o nich sądzicie?

Pozdrawiam.


(luki30210) #2

O które Fatale ci chodzi HS-800 czy HS-1000. Mam HS-1000 i jestem z nich zadowolony. Mają wbudowaną kartę dźwiękową , więc osiągają maksymalne wyniki.


(pitt_) #3

No dotychczas miałem HS-800. Kartę dźwiękową mam Realtek High Definition Audio. HS-1000 lepsze?

I z tego co widzę HS-1000 ciężko dostać :?


(luki30210) #4

Do HS-800 nie potrzebujesz bardzo dobrej karty dźwiękowej - są to słuchawki 2.1. Z HS-1000 jest inaczej są to słuchawki 5.1, ale kartę mają w sobie. Co do Sennheiser HD201 nie wiem za dużo (a dokładnie tyle ile zamieścił producent). Z opinii użytkownikówy tych słuchawek wynika, że za tą cenę nie da się kupić lepszych (chyba że HD202). Konstrukcyjnie są na pewno lepsze niż Fatal1ty, które prawdopodobnie popękają mi przy upadku z wysokości 1-2m. Fatale mają też nieduże nauszniki. Jak masz duże uszy to lepsze chyba będą Sennheisery ;D


(Adamsubzero) #5

Śmieszne tłumaczenie jak na kupowanie słuchawek "na wymiar uszu" wiadome, że Sennheisery są lepsze i basta. Słuchawki 5.1? Większej bredni nie słyszałem :slight_smile:


(luki30210) #6

Mój kumpel się też z tego śmiał, kupił za 100zł jakieś Cretivy. Gra na nich maksymalnie godzine, po czym jak je ściąga są czerwone od nieprawidłowego ułożenia.

No ale mniejsza z tym i tak swoje wiesz, ale wytłumacz mi "wszechwiedzący" na czym polega sześcio kanałowość słuchawek Creative Fatal1ty HS-1000?


(Adamsubzero) #7

Nie ma czegoś takiego jak sześciokanałowość słuchawek bo niby gdzie tam w nich znajdziesz 6 głośniczków? :slight_smile: Chwyt marketingowy z X-Fi, skrypt zmieniający trochę rozkład dźwięków na bardziej surround, o ile dobrze to wygląda na tanich słuchawkach o tyle na droższych wygląda to nie za ciekawie.


(luki30210) #8

Nigdy nie rozbierałem słuchawek. Myślałem że może zamiast jednej membranki są trzy na jednym uchu. Przy okazji mam pytanko do cb. Czy HS-1000 mają jakiś mini dysk albo coś w tym stylu. Ostatnio aktualizowałem na nich firmware, zapewne do wbudowanej karty dźwiękowej.


(Adamsubzero) #9

O ile mają bo nie orientuje się, to mają małą kostkę pamięci do przetwarzania tego skryptu :>


(96jasio96) #10

Pomimo wszelkich dyskusji ,przy każdej karcie dźwiękowej Senki będą lepsze :slight_smile: Jakieś 5.1 to tylko pic na wodę, tak naprawde to nie możliwe .