Creative Fatal1ty HS-800 Micro nie działa

Witam!

Mikrofon nie działa tylko gdy jest podłączony do słuchawek. Gdy podłącze go bezpośrednio do różowego gniazdka w laptopie, działa bez problemu. Karta zintegrowana Conexant AMC Audio. Dodam jeszcze, ze w momencie kiedy wkładam różowy kabel to gniazda w laptopie, słyszę w słuchawkach szmery, pyknięcia, ale pomimo to micro nie odbiera. Kable podłączyłem według kolorów, oczywiście przełącznik na kablu jest ON:)

@Zapomniałem dodać, że parę miesięcy temu mikrofon przy słuchawkach działał bez zarzutu. Ten problem pojawił się w momencie kiedy, odczepiłem go na pewien okres.

Sprawdź jak masz podłączony mikrofon do słuchawek. Wypustka na wtyczce mikrofonu powinna wejść do rowka w gnieździe na słuchawce. Warto sprawdzić też czy jest dobrze dociśnięta.

Pozdrawiam :slight_smile:

Wypustka siedzi w rowku dociśnięta na maksa:) Wiecie jak lub czym mogę otworzyć część, dzięki której reguluje głośność. Być może w tym tkwi diabeł:P

No nie wiem czy regulator głośności w HS-800 da radę bezproblemowo otworzyć. Nie warto ryzykować uszkodzenia sprzętu. Jeżeli słuchawki są na gwarancji to lepiej dać je do serwisu.

PS: Być może coś jest nie tak z czerwoną wtyczką mikrofonu w słuchawkach. Czy przy ruszaniu nią słychać jakieś trzaski?

Trzaski słychać tylko gdy podłączam różowy kabel od słuchawek do laptopa. Kiedyś występowały w momencie kiedy zmieniałem regulator ON/OFF, teraz nic. A co do gwarancji już jej nie mam:)

Czyli najprawdopodobniej doszło do przerwania kabla. Pozostaje zakup nowych słuchawek lub zabawa na własną rękę z usunięciem usterki.

Właśnie z tym się liczyłem. Chciałem się tylko upewnić. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile: