Creative Głośniki a karta muzyczna

Kupiłe sobie Creative Sound Blaster LIVE! Player 5.1 + głosniki Creative Inspire T5900 i po podłączeniu dwa tylne głośniki nie działają.Podłanczam czarny kabelek do czarnego wyjścia zielony do zielonego i nie chce działać.Jeśli zamieniam zielony kabelek z czarnym kabelkiem to wtedy działają tylko dwa tylne głośniki a przednie nie działają.Pomóżcie

PS.Przypomniało mi się bo nie wiem czy dobrze instaluje.Podczas instalacji pisało po angielsku coś tam chodziło o Mixer i było do wyboru

-4

-5.1

-7.1

I ja wybrałem 4.Nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Źle zrobiłeś, jeżeli masz głośniki 5.1 to raczej oczywiste jest, że trzeba uaktywnić obsługę tego włąsnie systemu. Jedyne wyjście (o ile nie da się tego zmienić w ustawieniach dźwięku) ro reinstalka sterowników.

Kiedy chcę włączyć program Creative Surround Mixer to wywala mi taki błąd :

beztytuu4nq.jpg

Oco chodzi ???

Nie wybrałeś dobrae. Masz głośniki systemu 5.1 i to miałeś wybrać podczas instalacji sterowników. Pokombinuj w oprogramowaniu karty - przestawić to na 5.1.

Pozdrawiam

Moja rada:

Start > Ustawienia > Panel Sterownia > Dodaj lub usuń oprogramowanie > Creative Surround Mixer > Zmień/Usuń

Po odinstalowaniu Creative Surround Mixer i restarcie systemu:

Otwierasz CD/DVD-ROM > wkładasz płytę z Creative Surround Mixer > instalujesz Creative Surround Mixer z zaznaczeniem opcji 5.1

Powinno działać.

Pierwsza sprawa - czy masz w BIOS-ie wyłączoną zintegrowaną kartę dźwiękową?

Odinstaluj cały soft Creativa i umieść kartę dźwiękową w innym slocie, po czym zainstaluj ponownie.

Mam wyłączoną.

Przeinstalowałem i wybrałem na 5.1 i tez nie działa.

Po zainstalowaniu(wybrałem opcje 5.1) wywala takie coś

http://img339.imageshack.us/img339/5243 … uu36nr.jpg

I jeszcze jedno pytanie co mam tutaj wybrać ?:

beztytuu27cu.th.jpg

Odinstalowałeś bez restartu komputera.

Wyrzucasz oprogramowanie karty dźwiękowej, robisz restart

Instalujesz, znów robisz restart i powinno grać :slight_smile:

I GRA.Dziękuje ślicznie.Dałbym każdemu plusa jednak moge dac tylko jednego a więc daje go pablo_m.