Creative HS-390 - podłączenie mikrofonu

Witam

Mam taki problem. Kupiłem sobie dzisiaj wymieniony w tytule zestaw (słuchawki + mikrofon). Podłączam do kompa (mam laptopa Toshiby i Windowsa Vistę). W słuchawkach słyszę wszystko, natomiast przez mikrofon nie jestem w stanie powiedzieć nic (jakby w ogóle nie istniał). Nic nie instalowałem, słuchawki po prostu działały od początku, a mikrofon nic…

Pzdr.

W opcjach w rejestratorze dźwięku zaznacz mikrofon i pogłośnij maksymalnie. Dodatkowo poszukaj opcji zaawansowane zahacz to i wejdź tam. Powinno być : zwiększenie wydajności mikrofonu zaznacz ok i napisz jaki efekt

a na tym pilociku przesunąłeś przycisk na Mic-on?

a powiedz mi, jak znaleźć te opcje? Bo otwieram rejestrator dźwięku (sound recorder, to jest to?) i tam nie ma żadnych opcji.

tak

mi też pod vistą nie działa mikrofon może to wina sterów

Tak, znajdź edycja. Kliknij rozwiń. Właściwości audio. Nagrywanie Dźwięku - Głośność. - opcje właściwości - zaznacz mikrofon i pogłośnij. W xp to wygląda tak.

screentf9.th.jpg

A pod Vistą wygląda to tak:

http://img259.imageshack.us/img259/5643/aaajw5.jpg

Żadnych opcji, po kliknięciu prawym przyciskiem tylko opcja przesunięcia i zamknięcia…

Dokładnie ten sam problem i ten sam sprzęt. Kliknij w trayu na głośniczek prawym przyciskiem myszy i otwórz recording devices. Tam widac że Vista wyrywa podłączony mokrofon. Usawiłem głośność na 100. Mimo to nie działa. Kombinuj i powiedz mi czy udało ci się to naprawić. Btw. Czy sprzedawca ma obowiązek przyjąc ode mnie te słuchawki tylko dlatego że mikrofon nie chodzi na viscie?? Nie gadalem z nim o tym bo myslalem ze pojda. Dzisiaj kupilem i nie działa. Same słuchawki w porządku. Albo czy chociaz pojdzie na wymiane? Wiem ze to zalezy od sprzedawcy ale czy moze mi odmowic?? Kupiłem w Komputroniku dzisiaj. Jutro mogę do nich pojść z reklamacją. Oczywiście nic nie uszkodziłem, paragon mam. Pozdro.

//Edit: U mnie działa już mikrofon. Pomogło wgranie nowych sterowników do karty dźwiękowej.