CREATIVE INSPIRE T6100, głośnik centralny nie gra- film AC3

Witam.

Mam problem nad którym spędziłem już dużo czasu i nie mogę go rozwiązać.

Mam na dysku film, który dźwięk ma w formacie (pewnie źle to nazywam, ale myślę, że każdy zrozumie) AC3 5.1 Boczne głośniki jak i subwoofer działają i dźwięk jest bardzo dobry. Niestety, głośnik centralny w ogóle nie gra, a co za tym idzie dialogi w filmie są bardzo cicho :confused: więc ścieżka dźwiękowa zagłusza same dialogi… Mam zainstalowany kodek AC3 (ikonka włącza się na dole w pasku, jak włączam film) ale nie wiem czy wszystko jest dobrze skonfigurowane… Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

  1. sprawdź w ustawieniach karty dźwiękowej czy jest 5.1

  2. instalacja kodeka AC3filter(ponowna instalacja najnowszego) gdzie również ustawiasz głośniki na 5.1

wszędzie jest ustawione na 5.1

a dobrze masz podpięte gniazda do komputera i ustaiwone w ustawieniach każdego gniazda odpowiedni głośnik?

tak. bo normalnie głośniki dobrze grają, tak jak powinny… tylko przy filmach AC3 centralny głośnik nie gra w ogóle :confused:

a jakiego programu używasz do odtwarzania? spróbuj innym programem, bo skoro wszystko jest ustawione i działa oprócz filmu to może jest wina odtwarzacza. Ewentualnie mimo, iż jest napisane, że jest AC3 to film jest jednak w stereo

w innych odtwarzaczach to samo.

jeśli film byłby w stereo, to wydaje mi się, że dialogi powinno być słychać normalnie… a tak nie jest, bo są strasznie cicho- powinny lecieć przez centralny, ale on nie działa.

A co masz ustawione w opcji : output format?

ja mam 3/2+SW 5.1 channels i wszystko działa tak jak powinno :smiley: