Creative inspire T6160 5.1 tylne i center nie działają

Witam, po całodniowym przeszukiwaniu forów w odnalazieniu przyczyny mojego problemu poddaje się i piszę.

Problem:

tylne głośniki oraz centralny nie działają, tzn nie odtwarzają innego dźwięku po za cichym chrumpkaniem.

Komputer:

To co istotne, tzn płyta główna GA-P31-DS3L, karta dźwiękowa zintegrowana Realtek HD audio.

Opis i spostrzeżenia:

Pod względem poprawności działania samego urządzenia na pewno wszystko gra, wskazuje na to fakt, że przed formatem, który robiłem ostatnio wszystko działało jak należy, po za tym test głośników w realtek’owskim managerze działa poprawnie na tylne głośniki( po za centralnym, lecz tu problem może leżeć gdzie indziej, o tym później).

dźwięk w głośnikach nie pojawia się podczas słuchania muzyki, oglądania filmów, dźwięków z internetu- zatem wykluczamy tutaj możliwość tego, że np. mp3 nie obsługuje takiego dźwięku kanałowego.

Jak już wcześniej pisałem robiłem ostatnio formata. Dziś ponownie reinstalowałem sterowniki audio, może tu robię coś nie tak- wchodzę na stronę gigabyte i ściągam

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

chipset i audio. Nie wiem czy ma znaczenie kolejność instalowania, nie pamiętam tego dokładnie, ale dziś odinstalowałem audio, ściągnąłem jeszcze raz chipset i audio i zainstalowałem najpierw chipset a potem audio, chipset jednak się nie instalował, a to dlatego, że nie potrafię go odinstalować, nie zagłębiałem się jednak w poszukiwaniach bo myślę, że to nie będzie przyczyna- to zostawiam Waszej ocenie.

Prześledziłem wszystkie możliwe opcje w panelu sterowania związane z audio, przestawiłem na 5.1, regulowałem głośność, nic nie pomaga.

Ściągnąłem przed chwilą managera do pobierania sterowników realteka softonic downloader, który sam pobiera dla mnie najświeższe sterowniki, to też nie pomogło.

Jedna tylko rzecz mnie zastanawia i tutaj też proszę Was abyście mnie uświadomili czy coś nie jest pokopane.

Everest

Pole WartoϾ

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna

Typ procesora Unknown, 2000 MHz (8 x 250)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Multimedia

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Dlaczego przy płycie głównej mam wszystko unknown i skąd te nazwy przy karcie dźwiękowej skoro na stronie GB przy ściąganiu sterowników napisane jest o realtek, to jakaś pierdoła która mam się nie przejmować?

wyczerpałem to co może zawęzić obszar problemu.

Liczę skromnie na Waszą pomoc

Serdecznie pozdrawiam

dexter288