Creative P580 vs Genius 5050 V2

Tak jak temat sugeruje chodzi o porównanie tych zestawów. Jestem posiadaczem zestawu 5.1 Creative P580. Jak wiadomo swoją premierę miał sporo lat temu, ale do dzisiaj wszystko ładnie gra. Na jakość nie narzekam, bo w połączeniu z kartą dźwiękową Audigy 2ZS jest naprawdę dobrze. Co prawda - nigdy nie miałem okazji posłuchać jakiegoś sprzętu droższego (również komputerowego, bądź kina domowego). Ostatnio stwierdziłem, że warto by się przyjrzeć jakimś nowym głośnikom do mojego sprzętu, bo bardzo sobie cenię jakość dźwięku i wszystkie efekty no i ładne odwzorowanie przestrzenne.

Najczęściej polecanymi i testowanymi głośnikami 5.1 do PC są Geniusy z serii 5000. Aktualny model to SW5.1 5050 V2. (wersja z dopiskiem V2 różni się tym, że ma moc soobwofera zmniejszoną 75W na 50W ale każdemu głośnikowi podwyższono z 15W na 20W) Łącznie ten zestaw ma 150W. Bardzo mnie one zainteresowały, i teraz moje pytanie brzmi - czy warto wydać ok 350 zł na takowy zestawik, i faktycznie przesiadka z leciwego już creative P580 zrobi na mnie wrażenie? Jeżeli tak - to brać jaki model? 5050, 5050 V2, a może 5100? Testy czytałem, ale nie bardzo wiem jakie były by różnice między nimi. A może jednak nie warto się przesiadać na takie geniusy? Jak mówiłem najbardziej odpowiadały by mi (chyba) geniusy 5050 V2.

Co robię/czego słucham/co dla mnie się liczy? Jak najlepsze odwzorowanie i działanie 5.1, dużo gier, jeszcze więcej muzyki (rock [fan U2]), nieraz filmy (oczywiście tylko w 5.1)

Już sam fakt, że Geniusy są w drewnie robi różnicę w brzmieniu, słyszałem je ‘w akcji’ i naprawdę byłem pod wrażeniem, testowaliśmy Spilt/Second na nich na dużej mocy, dawały kopa i nie ‘rzęziły’. Co więcej, jak sam mówisz, Twoje Creative’y są już troche leciwe, te 8 lat różnicy robi swoje, na nowych na pewno będzie się lepiej słuchało, takie jest moje zdanie :).

Imo warto zmienic. Sam bym wybrał własnie to gdybym potrzebowal nowego zestawu.

witam, mam ten sam dylemat co autor tematu, warto zmieniać na te geniusy czy może dopłacić i kupić jeszcze coś lepszego, np. microlaby fc730? I czy integra z asusa wystarczy(SupremeFX X-Fi 2) ?

Minęło trochę czasu, przypływ gotówki był, wybór padł na Genius 5050V2 - dziś odebrałem i zamieniłem z poprzednikami. Różnica? KOLOSALNA. Nie mam pojęcia jak głośniki, które kosztowały niewiele powyżej 300zł mogą TAK ŚWIETNIE GRAĆ.

Karta dźwiękowa to Creative Audigy 2 ZS + modyfikowane sterowniki PAX v3.35.

Odczucia? Muzyka świetnie - bardzo czyste i klarowne tony średnie i wysokie, bas bardzo głęboki, i cholernie dynamiczny w porównaniu z creative P580, który względem Geniusa po prostu… buczał a nie grał :slight_smile: Gry/filmy 5.1? Bez komentarza - zgasić światło, załatwić projektor - kino w domu. :smiley: Naprawdę DOBRZE wydane pieniądze.

Pozdrawiam.