Creative p5800 dzwięk tylko w 2 głośnikach

Witam

Mam problem z głośnikami Creative p5800:

  • grają tylko 2 przednie i sub

  • grały wcześniej wszystkie

  • w ustawieniach mam dźwięk 5.1

  • karta dźwiękowa zintegrowana na płycie głównej Asus A7N8X De Lux

  • podmiana głośników powoduje że tył gra a przód nie więc problem tkwi gdzie indziej

  • próbowałem wszelkich możliwych ( tak mi się wydaje ) podłączeń kabli do komputera i efekt jest taki sam gra tylko przód

Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić by grały wszystkie głośniki?

Wcześniej, znaczy kiedy? Przed jakimiś zmianami sprzętu albo oprogramowania? Najbardziej prawdopodobna przyczyna - odtwarzasz pliki stereo i oczekujesz, że dźwięk 2.0 będzie rozszerzony do 5.1. Właśnie - magiczne słowo: “rozszerzony”. Nie będę cię odsyłać do Google, bo to, jak zmusić do działania wszystkich głośników w połączeniu z dźwiękiem stereo było już wielokrotnie omawiane na tutejszym forum - również w przypadku karty dźwiękowej Realtek, którą dysponujesz.

raaf , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

  • nie zmieniałem konfiguracji sprzętowej i oprogramowania

  • wcześniej np przy odtwarzaniu filmu dźwięk był we wszystkich głośnikach

Jeśli to nie kłopot byłby wdzięczny za podanie liku do tematu rozwiązującego problem :slight_smile:

System to WinXP Home

Ehh… słowa kluczowe:

  • realtek

  • wypełnienie

wpisanie tych dwóch słów w google daje taki efekt:

  1. powinieneś mieć tylko w konfiguracji głośnika wybrane “system dźwięku 5.1”, “6 głośników” albo coś w tym stylu.

  2. masz tam magiczne pole “Wypełnienie głośnika”. Powinno być zaznaczone.

Zrobiłem tak:

Panel sterowania => Panel sterowania Nvidia SoundS i jest taki obrazek :

di-DRXK.jpg

Zakładka Konfiguracja kolumn daje taki obraz ustawień:

di-PCNZ.jpg

W dalszym ciągu grają 2 głośniki plus sub.

:expressionless: Pierwszy raz widzę taki panel kontrolny dźwięku. W specyfikacji twojej płyty głównej na stronie producenta widnieje informacja, że jest tam właśnie karta Realteka. Spróbuj może pobrać sterowniki ze strony realteka, zainstaluj je i w panelu sterowania powinna się pojawić ikonka Realtek HD Audio, albo jakoś tak. Dalej tak, jak podałem wyżej.