Creative SB 24-bit - nie instaluje się dodatkowe oprogramowanie karty

Mam duży problem z zainstalowaniem OPROGRAMOWANIA od mojej karty muzycznej.

GPR , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z tego co widzę, to sterowniki pod Win 7 -  to SB24_PCDRV_LB_WIN8_1_04_0090.exe

Oczywiście zakładając że karta dźwiękowa o której piszesz to Live! 24

Problem w tym ze zanim zdąże to zainstalowac to windows sam pobiera i instaluje co uważa za słuszne.

JAK wyłączyć tą samowolną aktualizację sterowników przez Windows?

Nie tylko samej karty ale nie chcę aby Windows mi sie wtrącał do jakichkolwiek sterowników od czegokolwiek.

Dopiero wtedy będę mógł próbować.

Niech sobie Windows instaluje, potem uruchom instalatora i zobacz co się będzie działo. Generalnie jednak sterownik jest tu najmniej istotny, ponieważ Windows i tak sprowadzi kartę do roli kodeka ze złączami. Dlatego też może się okazać że oprogramowanie nie będzie działało tak jak działało pod XP.

Samowolną aktualizację i tak chce wyłączyć bo nie raz moze mi jeszcze przyspożyć problemów.

Jest na to jakiś sposób?

Wolę sprawdzone stare oprogramowanie niź niby lepsze nowe z którym sa problemy.

 

To co podałes dało sie zainstalowac mimo komunikatu że jest to starsze oprogramowanie od tego co już Windows sam zainstalował.

Problem z niedziałąjącym programem media center czyli z korektorem i innymi opcjami pozostał. Moze działac nie będzie bo nie współgra w siódemką.

plusem jest pojawienie sie złącza auxilary i działanie dźwięku w karcie muzycznej.

W przypadku Life itp

 

  1. Nie wnikaj to co instaluje Windows.

  2. Fizycznie odczytaj symbol karty. Najczęściej prawy róg karty ale nie do końca pewne. Symbol wygląda np: SB0100. Liczby mogą być inne jak napisałem bo było ze 50 odmian karty.

  3. Na stronie Ceative wbijasz się w suporta i tam wyszukujesz, ale na 100% po symbolu karty !!

 

Z tymi sterownikami jest tak, że w Creative udoskonalał procesor dźwięku, dodatkowo karty mają firmware. Więc muszą być na 100% dobrane sterowniki. Bo inaczej może się skończyć dramatycznym padem systemu.

 

A i nie zdziw się bo Creative tylko przystosował stery pod wyższe systemy niż XP, wygląd może być inny i nie wszystkie wodotryski.

Znajdź rzeczoną aktualizację w Windows Update i ją ukryj. (aczkolwiek - to nie jest moim zdaniem dobry pomysł - choć jeśli to co zainstalowałeś będzie działać stabilnie …)

Stare oprogramowanie, ma to do siebie że ma prawo nie działać z nowymi systemami operacyjnymi, szczególnie takimi w których zmieniono cały model obsługi urządzeń. Tak jak już napisałem wcześniej - Win 7 i tak sprowadzi kartę do poziomu działania kodeka. Dodatkowo nie bardzo jest na co liczyć jeśli chodzi o aktualizacje (to i tak niemal cud że dla tej karty wydali aktualizację obejmującą Win 8.1, ponieważ generalnie polityka firmy jest taka, że wsparcie kończy się wraz z zakończeniem produkcji danej karty).

Tu akurat zadziałała nowa polityka sterowników Microsoft. A to dało pole do popisu producentom aby próbować wymusić kupno nowego sprzętu.

Do czasu wydania win7 stare api zezwalało na sprzętowy dostęp do karty i tu było pole do popisu bo karty potrafiły odciążyć resztę komputera w operacjach dźwięku.

Taaak. Ku zdziwieniu niektórych graczy, nie tylko Ghz procka czy wypasione grafiki są potrzebne. Przeliczanie efektów dźwiękowych potrafi nieźle obciążyć. Dlatego w wielu grach jest opcja ustawiania jakości dźwięku.

 

Osobiście się przekonałem grając w WoW. Jak zapodałem do testu leciwego SB to nagle przestały mnie męczyć spadki fps na raidach 25 luda.

 

Od czasu Visty zostało to zabronione, zablokowane, zakazane :stuck_out_tongue: Więc Creative postanowił ubić starsze karty, no ale ludziska dali im do wiwatu. Powstało OpenAL. Z czasem pod naciskiem ludzi wydano stery.

 

Jest tylko małe ale…

 

To emulator… (no może bardziej interfejs)

Ja *** :-(  Dżwięk karty telewizyjnej działa ale regulacje głośności mam tylko i wyłącznie w zaawansowanych ustawieniach dźwięku (auxilary) bo ta z programu nie działa. (karta Winfast  tv2000 xp)

Ten system sie coraz bardziej pogrąża. Spędziłęm nad nim mnóstwo czasu a i tak jest źle.

Ile można?

Instaluje się pół dnia (ściąganie i instalowanie wszystkich 160 aktualizacji systemu) potem dostosowywanie i kłopoty z programami. Co więcej czysta 7 przy 2gb więcej włącza się dłużej niż całkowicie zasypany XP na 1gb. Z tym systemem jest serio coś nie tak. Xp nie ma aktualizacji bezpieczeństwa ale przynajmniej wszystko działa jak należy.

 

Koniec tematu bo pewnie i tak nie zostanie to rozwiązane.

http://forums.creative.com/showthread.php?t=709515

 

PS. Win7 instaluje się pół dnia? Masz coś nie tak z kompem

PS2. Automatyczne pobieranie i instalowanie sterów wyłącza się w System>Sprzęt>Ustawienia instalacji urządzeń

 

Ad2: Dzięki :slight_smile:

Ad1: ściąganie 160 aktualizacji - ok 1h, Instalowanie 140 z nich ze 2 h, z 20 był problem - kolejne godziny, potem walka z sterownikami, dostosowywanie itp

Dysk systemowy coprawda wolny (50ms/s) ale w dobrym stanie. Tal czy siak zainstaluje XPka na innej partycji i zobacze jak chodzi.

Wróć do XP. Taka myśl mnie naszła w związku z Winfastem. Masz widać stary sprzęt i przyzwyczajenia a to co miałeś przy SB to uwertura do tego co czeka cię z softem od karty tv.

Fakt. Teraz dokupiłem kilka nowszych części ale bardzo stare też są.

XPka chciałem zmienić tylko z 3 powodów: aktualizacje, dysk SSD oraz chęć przesiadki skoro muszę już reinstalować system.

Chyba nie warto. Jeszcze zobacze jak XPk współdziała z tymi nowszymi komponentami np z prockiem dwurdzeniowym.