Creative SB 5.1 VX -przerywanie dźwięku i ogólne problemy

(Stomasz93) #1

Witam serdecznie!

Mam dość nietypowy problem. Otóż kupiłem kartę dźwiękowa w sieci komputronik, model w/w w temacie. Używałem jej na systemie windows vista x86. Na początku wszystko było w porządku ale po jakimś czasie zauważyłem że gdy głośniki (2.1) są włączone i włączam komputer to w głośnikach słychać przez ok. 2 sekundy takie brzęczenie (nie potrafię go określić ale można to nazwać takimi strzałami). Zignorowałem to.

Postęp zmusił mnie do zmiany systemu na windows 7 x64. Nie ma dedykowanych sterowników i oprogramowania Creative pod ten system ale sterowniki zainstalowały się (oczywiście żadne oprogramowanie nie chciało się zainstalować i nie działa). Działało tak jak wcześniej... Wróciły z serwisu moje głośniki (5.1) także Creative i na początku normalnie działały. Dzisiaj przy słuchaniu muzyki dźwięk zaczął przerywać. Zmieniłem w opcjach odtwarzania częstotliwość, było na chwilę dobrze ale potem to samo...

I tu moje pytania: czy to wina tego że sterowniki są niedopasowane czy to może fizyczne uszkodzenie karty? (zaznaczam że od momentu występowania z nią tych problemów płyta główna zaczęła mi się przegrzewac - może to być wina tej karty?)

(-=RaFaL=-) #2

Powiem tobie że posiadam głośniki logitecha "z5500" i kartę dźwiękową "Sound Blaster X-FI Surround 5.1 Pro" od creativa i takie "pierd" słychać tylko przy włącznaniu zasilania. Gdy instalujesz stery z płyty to automatycznie powinny zainstalować się te na 64bity. Problem masz opisany tak że właściwie nie wiadomo o co chodzi :slight_smile: Jak masz stery od realteka to je wywal przez panel sterowania. Mnie one strasznie psuły dźwięk, właściwie nic nie było słychać przez nie.

(Stomasz93) #3

Nie mam zainstalowanych żadnych innych sterowników... Podejde do tego z innej strony. Jak zainstalowałem system to wiadomo że nie było dźwięku. Wkładam płytkę i przez menadżer urządzeń instaluje sterowniki. Wszystko jest w porządku. Ale nie mogę zainstalować aplikacji np. Creative audio panel bo wyskakuje błąd, i to nie tylko gdy instaluje z płyty ale także pobrane z internetu...

Karta zintegrowana jest wyłączona z poziomu biosu...

(-=RaFaL=-) #4

Na ki cholere przez menadzera.. ? Nie odpala się normalnie... ? Jeśli nie chce się tobie zainstalować to brakuje jakichś innych sterowników, przynajmniej tak mi się wydaje...

Fajnie się bawi w te kropeczki co nie ;]

(Stomasz93) #5

No właśnie nie odpala mi normalnie. Wszystkie sterowniki mam zainstalowane do innych urządzeń.

Na Windows Vista x86 sterowniki normalnie instalują się z płytki przez tzw "setup.exe", ale na Windows 7 x64 odpala ale podczas instalacji występują jakieś errory...

Przepraszam bardzo ale trzykropek to już mój taki styl wypowiedzi... :stuck_out_tongue:

(Rmk) #6

No właśnie z płytki ! na CD są stare drivery prawdopodobnie nawet niekompatybilne z 7. Zapamiętaj nigdy nie używaj driverów dołączonych na cd.

modowane:

www.driverheaven.net/youp-pax-drivers/

lub oficialne:

(-=RaFaL=-) #7

To jakiś żart? W takim razie podaj ich do sądu a sprawę wygraną masz w kieszeni na kilkaset tysięcy złotych. :wink:

Skro PRODUCENT podaje to znaczy że są pod dany sprzęt.

Warto sprawdzić na jaki system są dane sterowniki. Zanim się zakupi na pewno jest jaką informacja o tym.

Osobiście miałem spore problemy ze sterownikami po zainstalowaniu modów. Chciałem sprawdzić czy to się różni a potem myślałem że zniosę jajo.

(Rmk) #8

Na płytach dołączonych do sprzętu są dawane stare drivery zawierające całą masę błędów i bardzo często niekompatybilne z systemami który ukazały się po premierze danego urządzenia dlatego producenci zalecają pobieranie najnowszych driverów ze stron www a nie na siłę instalowanie starych z cd.

Co do modowanych driverów są lepsze od oryginalnych i nie powodują żadnych problemów sam korzystam od kilku lat z PAX i jestem zadowolony. Więc nie pindol że modowane drivery to zło. Znam osoby które potrafią popsuć nawet najprostszą rzecz i chyba ty się do nich zaliczasz.

(-=RaFaL=-) #9

Nieoficjalne drivery to zło, gdy nic nie działa można ostatecznie się nimi bawić.

Nie słuchaj tego laika nademną :slight_smile:

(Rmk) #10

Wypraszam sobie *************. Skoro modowane drivery to zło to dlaczego inni ludzie zachwalają sobie zmodowane drivery, może tylko ty masz problem ?