Creative SB Audigy SE - nie słychać wejścia liniowego

Witajcie!

Mam problem, kupiłem sobie kartę Audigy SE, zainstalowałem stery i ustawiłem sobie 5.1, ale niestety dźwięk wychodzi tylko z wyjścia front.

Nie wiem czy to karta jest kopnięta, czy coś innego.

Macie jakieś pomysły?

Dodane 25.09.2009 (Pt) 19:21

Ale najlepsze jest to, że jak włączę test głośników to słychać wtedy np. rear right, rear left…

Skoro słychać tylne głośniki, to znaczy, że dochodzi do nich sygnał. A testowałeś to tylko na odtwarzaniu muzyki? Możliwe, że odtwarzacz nadaje sygnał tylko na fronty. Zobacz w jakiejś grze, lub w innych odtwarzaczach, w których masz pewność, że dźwięk jest podawany do wszystkich kanałów.

Witam…

Mam ten sam problem. Przy teście głośników wszystkie pięknie cykają…:wink: Ale przy odtwarzaniu muzyki czy filmu dwa boczne i środkowy nie grają…

W zasobniku systemowym powinna być taka biało-niebieska ikonka głośniczka.

Trzeba kliknąć na niej prawym przyciskiem myszy, następnie wybrać EAX Settings i w zakładce CMSS 3D zaznaczyć pozycję Enable CMSS 3D Surround i następnie pod spodem wybrać Stereo Surround.

Lub Start>Creative MediaSource Go!; po chwili powinien się u góry ekranu pojawić pasek Creative i wybrać EAX Settings. Dalej tak jak wcześniej.

Warto jeszcze sprawdzić, czy w Panelu sterowania jest ustawione 5.1.

Pozdrawiam :slight_smile:

Dzięki wielkie! Pomogło! :wink:

Mam ten sam problem tyle, że na Windows 7 x64.

audigy-dziala-tylko-gniazdo-front-windows-x64-t373541.html

Sposób wxb90 nie pomaga.

A ja mam trochę inny problem teraz.

Mam także Windows 7 jak kolega wyżej, lecz 5.1 działa normalnie, ale niestety nie działa wejście liniowe, odznaczyłem w panelu sterowania, ale i tak nic nie słychać. Próbowałem także zmodować Audigy na X-Fi, ale niestety się nie udało, sterowniki się instalują, ale przez cały sprzęt jest wykrywany jako SB Audigy.

Jakieś pomysły?