Creative SB Live ! 24 bit a windows 7

Witam. mam problem .ponieważ używając sb live ! w windows 7 ( jak i w viscie ) głośniki grają tylko stereo ( w winampie, w grach nie wiem jak sytuacja wygląda ). wydaję mi się przyczyną może być to iż na viste i 7 nie działają aplikacje ( EAX Console itp ) w których było mase ustawień( CMSS-3D ). Czy istnieje możliwość aby na windows 7 z live ! 24 bit głośniki 5.1 chodziły w każdej sytuacji ( muzyka,gry ) o dobrej i takiej samej głośności. Obecnie zmuszony tą sytuacją musiałem przesiąść się na realtec 883 na której w winampie niby grają głośniki tylne . ale o ich głośności i jakości grania nie będę się wypowiadał . wydają dziwne echo . którego ie da się usunąć. Proszę o pomoc :slight_smile:

włącz kartę sblive do kompa, wejdz w ustawienia głośników (biały głośnik obok zegara) i w ustawieniach głośników idż do zakładki ulepszenia, zaznbacz opcję wypełnienie głośników , 5.1 powinno już zawsze działać…

no ale mówisz o ustawieniach w realtec . też tak mam teraz . nie jestem aż tak głupi . ale jak to zrobić gdy ma się wpiętą sb live ?

przy blive nie ma tej opcji w ulepszeniach?

próbowałeś uruchamiać EAX Console itp w trybie zgodnośći (ppm na ikone właściwośći)

nawiasem mówiąc też miałem sb l.ive 5.1 na viscie i głośniki charczały tylko więc przełożyłem na integre narazie. W tym roku kupię jakąś nową kartę zewnętrzną i myślęże też tak powinienmeś zrobić bo SB live jest nie ko9mpatybilna z vistą a tym bardziej z 7.

Dobre karty to np x-fi xtreme gamer , Creative Sound Blaster X-Fi Titanium.